Často se ptáte

Praktické info

Proč jste si dali za cíl nasbírat 50 000 podpisů?

Je to číslo realistické, a přitom takové, nad jakým se už nedá jen tak mávnout rukou. Pokud se k nám přidá aspoň padesát tisíc lidí, jasně tím poslancům a poslankyním řekneme, že na manželství pro všechny u nás dozrál čas. Když bude podpisů víc, tím lépe!

Proč zrovna do 1. května?

Praxe ukazuje, že čím dřív se nové Sněmovně klíčové novely zákonů předloží, tím spíš je opravdu projedná. Politici a političky si na jaře ještě budou pamatovat své předvolební sliby, tak jim je pojďme připomenout. První máj je navíc symbolické datum, které je v našich končinách spojené s oslavou lásky. A ta je přece pro všechny!

Proč musím v petici vyplňovat bydliště?

Podle zákona 85/1990 Sb. musí každý řádek petice obsahovat jméno, příjmení a adresu trvalého bydliště toho, kdo se podepsal. Ale žádný strach, vaše údaje jsou u nás v bezpečí.

Kde všude můžu podpisy sbírat?

Třeba na večírku. V místní hospodě, posilovně nebo šachovém kroužku. Ve vašem vlastním obchodě nebo podniku, ať už je to železářství nebo kadeřnický salon. Na koncertě vaší kapely, ve školní kantýně, na dětském hřišti a na návštěvě u příbuzných. Na mysliveckém bále, na svatbě kamarádů, v cukrárně na náměstí. Prostě kdekoli.

Našli jste další netradiční místo?

Napište nám o něm nebo se s peticí rovnou vyfoťte! Nezapomeňte fotku označit #jsmefer.

Mám poslat všechny archy najednou, nebo průběžně?

Nejlepší je zasílat je průběžně, například po vyplnění 5 až 10 petičních archů. Je to ale jenom na vás. Klidně nám pošlete najednou celou bednu – nebo naopak arch s jedním podpisem.

Můžu petici podepsat za někoho jiného?

Ne. Aby byla petice platná, musí být každý podpis vyvedený pěkně vlastnoručně.

Kdo může petici podepsat?

Podle článku 18 odstavce 1 Listiny základních práv a svobod může petici podepsat každý. Tedy i občan ČR mladší 18 let, pokud je zjevné, že rozumí obsahu petice, osoba bez občanství, anebo cizinec, který se nachází na našem území.

Dá se petice podepsat online?

Bohužel to nejde, podle petičního zákona musí mít petice písemnou formu. To ale není důvod sbírání podpisů vzdát! Naopak: stojí za to vyrazit s archy mezi lidi.

Kde najdu férová místa a jak se k nim můžu přidat?

Hledáte, kde petici podepsat? Podívejte se na mapu, kde je nejbližší férové místo. Po celém Česku jsou jich už desítky. Můžete tam dorazit i s vyplněnými archy, které za vás odešlou. Třeba na místě potkáte spřízněné lovce!

Férové místo můžete založit i vy. Třeba ve vašem baru, kavárně, obchodě nebo salonu. Napište nám prostě svou adresu na [email protected]. Zařadíme vás do mapy a zašleme vám základní balíček: propisky, nálepky, klipy, plakáty, letáky a vytištěné archy.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.