Přispějte a podpořte férovou změnu

Už to je skoro rok, co se Dan a Pavel potkali a byla z toho láska jako trám. Když začali podporovat kampaň Jsme fér, ještě o vdavkách nepřemýšleli, teď se už podobným úvahám nebrání. Chtějí si udělat svatbu se vším všudy, pozvat početnou rodinu i kamarády a kamarádky, prostě si „svůj“ den užít . A doufají, že jim to naši politici umožní.

CHCI DAROVAT

Proč právě teď?

V červnu 2018 skupina 46 poslankyň a poslanců předložila návrh změny občanského zákoníku, která by umožnila manželství pro všechny. Vláda dala k návrhu pozitivní stanovisko a Sněmovna zahájila první čtení ve středu 14. listopadu. Pro LGBT lidi v Česku je to historický okamžik: ještě nikdy jsme nebyli tak blízko naprosté rovnosti před zákonem. Opozice je ale mocná a využívá všechny dostupné páky na to, aby ke srovnání práv nedošlo.

Co děláme?

  • Jednáme s politiky a političkami z celého politického spektra a přesvědčujeme je o tom, že manželství pro všechny je fér.
  • Mobilizujeme podporovatele a podporovatelky pro férovou změnu.
  • Publikujeme články k tématu, sdílíme zajímavé příběhy a jsme aktivní na sociálních sítích.
  • Komunikujeme s médii o manželství pro všechny.
  • Bavíme se o něm také s lidmi po celé republice.

Nemáme arcibiskupské paláce, kardinály ani nedělní mše. Máme ale vás. Lidi, kteří stejně jako my věří, že je fér, aby se u nás gay a lesbické páry mohly brát. Proto vás prosíme: podpořte změnu, podpořte Jsme fér.

Jak nás můžete podpořit?

Platbou v mobilu

QR pro převod na účet

Platba jde na účet 2800413427 / 2010
s variabilním symbolem 732

Na Darujme

 

Nákupem v e-shopu

QR pro převod na účet

Přidejte se k nám

Rozhodla jsem se finančně podporovat organizaci Jsme fér, protože neexistence právních úprav pro stejnopohlavní páry v oblasti rodinného, daňového nebo dědického práva takovéto rodiny nejenže diskriminuje, ale i významně ohrožuje v případě nečekaných životních situací, které mohou potkat každou rodinu. Je fér, aby každý měl za své daně stejná práva a povinnosti.

Andrea

Iniciativu Jsme fér jsem podpořila z mnoha důvodů, které ale mají společné jedno: věřím, že má smysl bojovat za lásku. Láska je cit univerzální a ve vyspělé a tolerantní společnosti 21. století by nemělo záležet na tom, jestli se milují muž a žena, nebo dva muži či dvě ženy. Pokud jacíkoli dva lidé chtějí sdílet své životy, navzájem si poskytovat jistoty a vzít na sebe zodpovědnost za druhého, měli by na to mít právo bez ohledu na sexuální orientaci či genderovou identitu. Manželství je především svobodné ujednání mezi dvěma dospělými, svéprávnými lidmi a stát by v tomto ohledu neměl diskriminovat.

Magda

Iniciativu Jsme fér podporujeme především proto, že manželství pro všechny je dobrá věc, která nikomu neublíží, ale stejnopohlavním párům a jejich rodinám pomůže. Jako praktikující židé cítíme závazek snažit se o nápravu světa, aby byl co nejspravedlivější a nejférovější. Manželství pro všechny by bylo v tomto ohledu krokem správným směrem.

Martin a David

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.