Senátní volby 2020

První kolo proběhlo 2. a 3. října a druhé kolo 9. a 10. října 2020

Před volbami jsme se všech kandidátů a kandidátek zeptali, co si myslí o manželství pro všechny.

Pokud chceme, aby manželství pro všechny prošlo, pak je potřeba, aby i v Senátu seděli lidé, kteří pro něj zvednou ruku, jinak spadne pod stůl. Zeptali jsme se proto za vás kandidátů a kandidátek, jestli budou hlasovat pro. Odpovědi jsme čerpali přímo od nich a také z volební kalkulačky www.KohoVolit.eu. Podívejte se, jak kandidáti a kandidátky odpověděli.

Nekomentujeme všechny názory nebo volební programy kandidátek a kandidátů a jejich stran a hnutí. Kandidáty a kandidátky lze posuzovat z různých hledisek, a celkový postoj je plně na vás. My jsme se jich zeptali na jednu jedinou, zato ale moc důležitou věc – zda by zvedli ruku pro manželství pro všechny. Podrobnou metodiku hodnocení najdete zde.

Vyberte si volební obvod

Praha Brno Ostrava Cheb Louny Plzeň-město Strakonice Pelhřimov Příbram Praha 5 Praha 9 Praha 1 Kladno Děčín Česká Lípa Trutnov Kolín Hradec Králové Rychnov nad Kněžnou Žďár nad Sázavou Znojmo Vyškov Brno-město Přerov Olomouc Frýdek-Místek Ostrava-město Karviná Zlín Uherské Hradiště
Název obvodu:

Naše otázka na kandidáty a kandidátky:

Pokud se stanete senátorem/senátorkou, budete pro to, aby i gayové a lesby mohli vstupovat do manželství se všemi právy a povinnostmi manželů, včetně práva společně osvojit děti, či osvojit dítě druhého manžela?

Volební kalkulačka:

„Gayové a lesby by měli mít možnost uzavřít manželství se všemi právy a povinnostmi, včetně možnosti adopce.“

V senátních volbách zvítězil tento kandidát / kandidátka

Jméno a příjmení Strana Odpověď Komentář

Nenašli jste odpověď od vašich favorizovaných kandidátů? Potěšil/a nebo zklamal/a vás nějaký kandidát nebo nějaká kandidátka? Zeptejte se jich, dejte jim to vědět. Zpětná vazba je důležitá, politici a političky tu jsou od toho, aby nám naslouchali. A abychom dosáhli manželství pro všechny, musíme přesvědčit ty, kteří o něm budou rozhodovat. Toho můžeme docílit pouze prostřednictvím osobního kontaktu a sdílení vlastních příběhů.

CO TEDY MÁTE DĚLAT?

1.

Vyberte si kandidátky a kandidáty, o kterých uvažujete, že je budete volit. Kontakty na ně jsou k dispozici buď na stránkách jednotlivých politických stran nebo veřejně přístupné na webu. U některých ovšem bohužel dohledat e-mail nelze.

2.

Napište jim svůj osobní příběh, řekněte jim, proč je pro Vás manželství důležité, vysvětlujte, přesvědčujte.

3.

Na e-mail [email protected] nám pak prosím dejte vědět, koho jste oslovili a jaká byla jejich odpověď.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.