Jedna láska, jedno manželství

Láska je jen jedna. Gay a lesbické páry a rodiny s dětmi žijí úplně běžné životy jako většina, mají stejné radosti i starosti. Proto není důvod, aby stát rozlišoval mezi svazkem muže a ženy, nebo svazkem dvou žen nebo mužů. Od začátku otevřeně ukazujeme, co je naším přáním. A tím je manželství pro všechny páry. Proč je to hodnota, kterou nenahradí jakékoliv jiné polovičaté řešení nebo náhražka?

Důvody a odpovědi

Stejná láska – stejná zodpovědnost – stejné pojmenování

Svatba muže a ženy, registrace pro dvě ženy nebo dva muže. Dvě cesty ke stejnému cíli: spokojenému soužití s milovanou osobou, partnerské stabilitě a zodpovědnosti za druhého. Bez ohledu na vztahovou orientaci. Proč tedy pro stejný svátek dvě různá pojmenování? Dopřejme všem milujícím svatbu a registraci přenechejme osobním automobilům.

Férový přístup k manželství

Až 72 % české populace podporuje možnost sňatku pro všechny páry bez rozdílu! Lidé vědí, že gayové a lesby jsou výjimeční asi jako blonďáci nebo pihovatí lidé. Nic víc, nic míň. I proto většina Čechů a Češek nemá proti manželství gay a lesbických párů žádné výhrady.

Nikomu to neublíží, mnohým to pomůže

Manželství pro všechny páry už uzákonilo 35 zemí světa, ve kterých dohromady žije 1,4 miliardy lidí. Společenský úpadek, který předpovídali odpůrci a odpůrkyně, nikde nenastal. Například v USA, Švédsku a Dánsku po přijetí zákona dokonce ubylo sebevražd mezi LGBT teenagery. Vyslal jim totiž zprávu, že i oni jsou plnohodnotní občané a občanky. V Česku stačí jen upravit tři slova v zákoníku, aby se nám všem žilo o něco líp.

Manželství: láska, porozumění, zodpovědnost

Ve zdraví i v nemoci. V dobrém i ve zlém. Společně v lásce i v manželství. Byl by k vám život fér, kdybyste nemohli pozvat rodiče a přátele na vlastní svatbu s milovaným člověkem? Oslavme všichni svoji lásku tak, jak je běžné – manželstvím.

Nedělejme rozdíly – jde o společný život

Je jedno, jestli máte rádi kluky nebo holky. Všichni si přejeme prožít život s člověkem, kterého milujeme. A rodiče všech kluků a holek si zaslouží pocit, že se jejich dětem dostane stejného společenského uznání a respektu jako ostatním. Většina Čechů a Češek stvrdí lásku svatbou. Dopřejme tu možnost i gayům a lesbám.

Vychovávat děti je přirozené

Většinová česká společnost spojuje manželství s výchovou dětí. Je to přirozené. Stejně vidí rodinný život i gay a lesbické páry. Mají se rádi, žijí ve společné domácnosti a tisíce z nich už děti mají. Jenže o ně nemohou pečovat stejně jako „běžní“ manželé, a to i přes tvrzení naprosté většiny odborníků, že pohlaví rodičů není pro zdravý vývoj dítěte určující. Dopřejme všem dětem láskyplnou rodinu, stabilitu a právní ochranu.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ


Postoje odborníků

Otevřený dopis odborníků

Hlasy dětí

Proč je manželství důležité

9 mýtů o manželství pro všechny

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.