Jedna láska, jedno manželství

Láska je jen jedna - není hetero a homo verze. Stejnopohlavní páry žijí úplně běžné partnerské životy jako většina, mají stejné radosti i starosti. Proto není důvod, aby stát rozlišoval mezi homo a hetero svazky. Od začátku otevřeně ukazujeme, co je naším přáním. A tím je manželství pro všechny. Proč je to hodnota, kterou nenahradí jakékoliv jiné polovičaté řešení nebo náhražka? Odpověď najdete v 11 důvodech.

Důvody a odpovědi

Stejná láska – stejná zodpovědnost – stejné pojmenování

Hetero svatba, homo registrace. Dvě cesty ke stejnému cíli: spokojenému soužití s milovanou osobou, partnerské stabilitě a zodpovědnosti za druhého. Bez ohledu na homo nebo hetero orientaci. Proč tedy pro stejný svátek dvě různá pojmenování? Dopřejme všem milujícím svatbu a registraci přenechejme osobním automobilům.

Férový přístup k manželství

67 % české populace podporuje možnost sňatku pro všechny bez rozdílu! Lidé vědí, že gayové a lesby jsou výjimeční asi jako blonďáci nebo pihovatí lidé. Nic víc, nic míň. I proto většina Čechů a Češek nemá proti manželství gay a lesbických párů žádné výhrady.

Nikomu to neublíží, mnohým to pomůže

Manželství pro všechny už uzákonilo 30 zemí světa, ve kterých dohromady žije miliarda lidí. Společenský úpadek, který předpovídali odpůrci a odpůrkyně, tam nenastal. Například v USA po přijetí zákona dokonce ubylo sebevražd mezi LGBT teenagery. Vyslal jim totiž zprávu, že i oni jsou plnohodnotní občané a občanky. V Česku stačí jen upravit tři slova v zákoníku, aby se nám všem žilo o něco líp.

Manželství: láska, porozumění, zodpovědnost

Ve zdraví i v nemoci. V dobrém i ve zlém. Společně v lásce i v manželství. Byl by k vám život fér, kdybyste nemohli pozvat rodiče a přátele na vlastní svatbu s milovaným člověkem? Oslavme všichni svoji lásku tak, jak je běžné – manželstvím.

Nedělejme rozdíly – jde o společný život

Je jedno, jestli máte rádi kluky nebo holky. Všichni si přejeme prožít život s člověkem, kterého milujeme. A rodiče všech kluků a holek si zaslouží pocit, že se jejich dětem dostane stejného společenského uznání a respektu jako ostatním. Většina Čechů a Češek stvrdí lásku svatbou. Dopřejme tu možnost i gayům a lesbám.

Vychovávat děti je přirozené

Většinová česká společnost spojuje manželství s výchovou dětí. Je to přirozené. Stejně vidí rodinný život i gay a lesbické páry. Mají se rádi, žijí ve společné domácnosti a někteří z nich už děti mají. Jenže o ně nemohou pečovat stejně jako „běžní“ manželé, a to i přes tvrzení odborníků, že pohlaví rodičů není pro zdravý vývoj dítěte určující. Dopřejme všem dětem láskyplnou rodinu, stabilitu a právní ochranu.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ


Postoje odborníků

Otevřený dopis odborníků

Hlasy dětí

Proč je manželství důležité

9 mýtů o manželství pro všechny

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.