Pomozte nám oslovit 500 starostů a starostek

k podpoře manželství pro všechny

Chceme získat podporu od 500 starostů a starostek českých, moravských i slezských měst a obcí. K tomu potřebujeme právě vás. Zapojte se do naší Férové výzvy!

Od roku 2019 se nám s vaší pomocí podařilo získat desítky podpisů. Pomozte nám oslovit nové představitele a představitelky měst a obcí, ve kterých bydlíte, nebo ty, které osobně znáte. Cílem je zaplnit mapu Česka férovými představiteli a představitelkami měst. Když jich bude víc než 500, tím lépe! Chceme, aby se co nejvíc Čechů a Češek dozvědělo o důležitosti manželství pro všechny. A to nepůjde bez vaší pomoci.

Proč oslovit starosty a starostky?

Jsou to často právě oni, kdo má milou povinnost oddávat snoubence. Navíc velice dobře vnímají každodenní životy a potřeby lidí. Včetně duhových párů a jejich rodin. Podpora místních politiků a političek také bude inspirací pro poslance, poslankyně, senátory a senátorky.

Proč se mají zapojit?

Přispějí k tomu, že štěstí a radost ze vstupu do manželství budou moci dát všem občanům obce nebo města.

Využijí důvěru i autority mezi občany k pomoci těm, kteří to potřebují.

Vytvoří otevřenější a důstojnější místo pro život všem lidem bez ohledu na jejich orientaci a pomohou šířit důležitost manželství pro všechny.

Podpoří správnou a férovou věc, která se týká statisíců lidí v naší zemi.

Přilákají nové obyvatele a návštěvníky.

Co mám dělat, když chci sbírat podpisy?

1. Vyberte si starostu nebo starostku, které chcete oslovit. Klidně jich může být několik.

2. Na stránkách města nebo obce obvykle najdete jejich e-mailový kontakt.

3. Vybranému starostovi nebo starostce pošlete e-mail, ve kterém se s nimi podělíte o své názory a důvody, proč by se měli připojit k Férové výzvě, a podpořit tak manželství pro všechny. Nebojte se psát od srdce (raději než od plic), nic nemá větší sílu než skutečné příběhy. Třeba ty o lidech, kteří se opravdu milují, ale svou lásku nemůžou dát najevo tak, jak to dělá většina ostatních. Připravili jsme pro vás vzorový email.

4. Pokud se starosta nebo starostka rozhodne k Férové výzvě připojit, napište naší kolegyni Lucii na email a ona již zajistí vše potřebné.

Mapa férových starostů a starostek

Jak může vypadat e-mail starostovi nebo starostce?

Předmět e-mailu: Pane starosto Nováku, připojte se k Férové výzvě

Vážený pane starosto Nováku,

jmenuji se Markéta Férová, je mi 30 let a jsem obyvatelkou města Litoměřice. Byla bych velmi ráda, pokud byste se osobně připojil k Férové výzvě iniciativy Jsme fér, která podporuje manželství pro všechny. Tedy i pro gay a lesbické páry, které se zatím brát nemohou, a jsou tak u nás občany a občankami druhé kategorie.


Já a moje partnerka Lenka se chceme také vzít. Chceme mít stejné podmínky pro život jako ostatní lidé v našem městě. Platíme daně, vychováváme děti a snažíme se zlepšovat okolí místa, kde žijeme. A registrované partnerství nám bohužel nestačí. Základním problémem je již samotná existence dvou kategorií. Lidi a jejich vztahy bychom neměli dělit na kategorie. Jedna láska, jedno manželství.

Jak vypadá Férová výzva, kterou podporovatelé a podporovatelky podepisují?

„My, primátorky a primátoři, starostky a starostové českých měst a obcí, společně podporujeme možnost všech milujících párů vstupovat do manželství. Věříme, že milující a stabilní páry a jejich rodiny tvoří důležitou součást naší společnosti a přispívají k tomu, aby se lidem v našich městech a obcích dobře žilo. Je naší příjemnou povinností oddávat snoubence a přejeme si, abychom už nemuseli naše občany a občanky rozdělovat do dvou kategorií podle toho, koho milují.”

Pokud se chcete k Férové výzvě připojit, napište prosím zpět na můj e-mail a já Vás propojím se zástupcem iniciativy Jsme fér.

Děkuji za Váš čas i odpověď,

Markéta Duhová
Pokratická 100
Litoměřice


Nezapomeňte – potřebujeme  získat 500 podpisů starostů a starostek!

Děkujeme vám za podporu.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.