Sbírejte s námi 500 podpisů starostů a starostek

pro manželství pro všechny

Do Vánoc chceme získat podporu Férové výzvy od 500 starostů a starostek českých, moravských i slezských měst a obcí. K tomu potřebujeme právě vás!

Pomozte nám oslovit představitele a představitelky měst a obcí, ve kterých bydlíte, nebo ty, které osobně znáte. Cílem je zaplnit mapu Česka férovými představiteli a představitelkami měst. Když jich bude víc než 500, tím lépe! Chceme, aby se co nejvíc Čechů a Češek dozvědělo o důležitosti manželství pro všechny. A to nepůjde bez vaší pomoci.

Proč oslovit starosty a starostky?

Jsou to často právě oni, kdo má milou povinnost oddávat snoubence. Navíc velice dobře vnímají každodenní životy a potřeby lidí. Včetně duhových párů a jejich rodin. Podpora místních politiků a političek také bude inspirací pro poslance, poslankyně, senátory a senátorky.

Co mám dělat, když chci sbírat podpisy?

1. Vyberte si starostu nebo starostku, které chcete oslovit. Klidně jich může být několik.

2. Na stránkách města nebo obce obvykle najdete jejich e-mailový kontakt.

3. Vybranému starostovi nebo starostce pošlete e-mail, ve kterém se s nimi podělíte o své názory a důvody, proč by se měli připojit k Férové výzvě, a podpořit tak manželství pro všechny. Nebojte se psát od srdce (raději než od plic), nic nemá větší sílu než skutečné příběhy. Třeba ty o lidech, kteří se opravdu milují, ale svou lásku nemůžou dát najevo tak, jak to dělá většina ostatních. Připravili jsme pro vás vzorový email.

4. Pokud se starosta nebo starostka rozhodne k Férové výzvě připojit, napište našemu kolegovi Danovi na daniel.vondra@zamanzelstvi.cz a on již zajistí vše potřebné.

Kdo už Férovou výzvu podepsal?

Připojila se již celá řada zastupitelů a zastupitelek od malých obcí až po velká města

Zdeněk Hřib

primátor hl. města Prahy

Petr Hlubuček

starosta Prahy Lysolají

Vít Rakušan

starosta Kolína

Milan Kroupa

primátor Jablonce nad Nisou

Mapa férových starostů a starostek

Jak může vypadat e-mail starostovi nebo starostce?

Předmět e-mailu: Pane starosto Nováku, připojte se k Férové výzvě

Vážený pane starosto Nováku,

jmenuji se Markéta Férová, je mi 30 let a jsem obyvatelkou města Litoměřice. Byla bych velmi ráda, pokud byste se osobně připojil k Férové výzvě iniciativy Jsme fér, která podporuje manželství pro všechny. Tedy i pro gay a lesbické páry, které se zatím brát nemohou, a jsou tak u nás občany a občankami druhé kategorie.


Já a moje partnerka Lenka se chceme také vzít. Chceme mít stejné podmínky pro život jako ostatní lidé v našem městě. Platíme daně, vychováváme děti a snažíme se zlepšovat okolí místa, kde žijeme. A registrované partnerství nám bohužel nestačí. Základním problémem je již samotná existence dvou kategorií. Lidi a jejich vztahy bychom neměli dělit na kategorie. Jedna láska, jedno manželství.

Jak vypadá Férová výzva, kterou podporovatelé a podporovatelky podepisují?

„My, primátorky a primátoři, starostky a starostové českých měst a obcí, společně podporujeme možnost všech milujících párů vstupovat do manželství. Věříme, že milující a stabilní páry a jejich rodiny tvoří důležitou součást naší společnosti a přispívají k tomu, aby se lidem v našich městech a obcích dobře žilo. Je naší příjemnou povinností oddávat snoubence a přejeme si, abychom už nemuseli naše občany a občanky rozdělovat do dvou kategorií podle toho, koho milují.”

Pokud se chcete k Férové výzvě připojit, napište prosím zpět na můj e-mail a já Vás propojím se zástupcem iniciativy Jsme fér.

Děkuji za Váš čas i odpověď,

Markéta Duhová
Pokratická 100
Litoměřice


Nezapomeňte – do konce roku potřebujeme získat 500 podpisů starostů a starostek!

Děkujeme vám za podporu.