My, starostky a starostové, primátorky a primátoři Jsme fér a podporujeme manželství pro všechny.
Naše firma je fér, ke všem zaměstnancům přistupujeme stejně. Podporujeme, aby gayové a lesby v Česku mohli uzavírat manželství.
Naše organizace je fér, podporujeme kampaň Jsme fér, podporujeme právo gay a lesbických párů uzavírat manželství.
Jsem fér, proto podporuji manželství pro kluky a holky stejného pohlaví.
Členové a členky spolku Logos a podporovatelé z řad různých církví a křesťanských společenství veřejně deklarují svoji podporu manželství pro všechny.
Naše místo je fér. Aktivně jsme se zapojili do kampaně za manželství pro všechny.
Jsme fér vyzývá české primátorky a primátory, starostky a starosty k podpoře svazků gayů a leseb s plnými páry a k podpisu následujícího prohlášení: „My, primátorky a primátoři, starostky a starostové českých měst a obcí společně podporujeme možnost všech milujících párů vstupovat do manželství. Věříme, že milující a stabilní páry a jejich rodiny tvoří důležitou součást naší společnosti a přispívají k tomu, aby se lidem v našich městech a obcích dobře žilo. Je naší příjemnou povinností oddávat snoubence a přejeme si, abychom už nemuseli naše občany rozdělovat do dvou kategorií podle toho, koho milují.“
K Férové výzvě se může připojit kdokoli z lídrů českých měst a obcí. Stačí napsat na e-mail Lucii Zachariášové a domluvit se na místě a čase podpisu.
Sbírejte s námi 500 podpisů starostů a starostekNaše firma je fér, a proto podporujeme, aby gayové a lesby v Česku mohli uzavírat manželství.
1. Jako zaměstnavatelé přistupujeme ke každému zaměstnanci stejně. Chceme, aby se naši zaměstnanci cítili u nás dobře a byli sami sebou. To se týká i gayů a leseb, kteří u nás pracují.
2. 96 % českých gayů a leseb chce mít možnost vstoupit do manželského svazku. Z pohledu podnikání neexistuje relevantní argument, proč podporovat cokoliv jiného než manželství.
3. Připojujeme se proto k 67 % naší společnosti, která možnost manželství gayů a leseb podporuje. Je to dobré pro podnikání, pro udržení konkurenceschopnosti a přitahování talentů v celé střední Evropě. Šťastní zaměstnanci jsou produktivní zaměstnanci, proto musíme vytvořit pracovní prostředí, které je fér pro všechny.
Chcete se připojit mezi Férové firmy? Dejte nám vědět na [email protected]
Our company is fair and that is why we support the freedom to marry for gays and lesbians in the Czech Republic.
1. As an employer, we treat all employees equally. We want our employees to be themselves. This also applies to gays and lesbians working in our company.
2. 86% of Czech gays and lesbians want to have the possibility to get married. From the business point of view, there is no relevant argument for supporting anything less than marriage equality. Happy employees are productive employees, hence we need to create a working environment that is fair for everyone.
3. We are therefore joining the 63% of our society that supports the freedom to marry for gays and lesbians. A fair workplace is good for business, for maintaining competitiveness and attracting talent throughout Central Europe.
Would you like to join the list of Fair companies? Contact us at [email protected]
Když někdo někoho miluje upřímně a z lásky, tak je to čistě jeho osobní věc. A nikomu do toho nic není. Já říkám: DYCKY LOVE FOREVER a pro všechny!
Nechceme nikoho otravovat. Chceme mít jen stejnou radost, zodpovědnost a stejná rozhodnutí. Proto podporujeme manželství pro všechny.
My jsme zástupci jedné z těch tradičních rodin a za naší rodinu bychom chtěli vzkázat, že nás sňatky ostatních lidí nijak neohrožují. Naopak podporujeme to, aby se mohli brát všichni lidé, kteří se mají rádi a kteří by spolu chtěli strávit celý život.
„Manželství je pro všechny, jak pro hetero, tak pro homosexuály a nevidím v lásce mezi hetero a homosexuály žádný rozdíl. A myslím si, že když se dva lidi mají rádi, tak potvrzení manželstvím je to nejlepší, co mohou udělat a je to hlavně potvrzení pro všechny okolo.“
„Pokud se mají dva lidi rádi, tak bych byl rád, aby měly fér možnosti stejně jako my všichni ostatní.“
„Když jsem do toho vstupovali, tak jsme do toho šli naplno a pokud bychom měli tu možnost, tak do toho jdeme naplno i z toho hlediska právního. Takže my jsme si na začátku vůbec nemohli zvolit, jestli chceme společné jmění manželů anebo je chceme mít rozdělená. Tu možnost nám legislativa vůbec nedává. Takže v tomto směru bych vzkázal, že by bylo fajn se nad tím zamyslet a dát stejná práva jako normálním párům, protože my jsme normální pár.“
„Já, když jsem se stal starostou městké části a zárověň oddávajícím, hned jsem měl potřebu pomoci svým přátelům gayům a lesbám. A tak jsem řekl mámě, Řeporyjím, médiím, že první pár, který tu oddám, bych chtěl, aby byl homosexuální, že by ta registrace měla být povýšená na úplně normální manželství, že to je normální. Že to je přirozené, a že to je něco, o čem absolutně není třeba diskutovat.“
„Přijde mi jako naprosto logické a přirozené akceptovat něčí víru, něčí barvu pleti a stejně tak sexuální orientaci. Manželství, jakožto instituce a vše, co k ní patří, by měla být pro všechny, jak pro heterosexuální, tak pro homosexuální páry.“
„Já si myslím, že některé věci nelze dělat napůl. Nelze milovat napůl, nelze dát slib jen tak napůl a podobnou polovičatostí je pro mě i registrované partnerství. A já jsem neslyšel jediný relevantní důvod proto, aby lidi třeba jako já, nemohli vstoupit do manželství, nemohli vyjádřit hodnotu své lásky a dát slib, který bude mít skutečnou symbolickou hodnotu.“
„Svoji sexuální orientaci si nikdo z nás nevybírá, máme ji dříve, než začneme rozum brát, a pokud se dva lidé milují a chtějí to světu sdělit tim, že vstoupí ve svazek manželský, neměli bychom jim bránit.“
"Už jen to, že se o tom musíme bavit, mě dokáže rozesmutnit. Vůbec bych se neodvažovala rozhodovat o lásce nebo právech jiného člověka. Myslím si, že každý by měl mít právo na stejné věci, jako mám já - takže i na to vzít si někoho, koho miluje."
„Pokud si partner najde partnera, nebo partnerka partnerku nebo partner partnerku, tak je to pořád ta samá láska. Prosím vás, udělejme to těmto lidem snažší a nevylučujme je z naší společnosti. Pojďme jim spíš pomáhat, než je zatracovat.“
„Je jedno, jestli jsou to gayové, lesby nebo heteráci. Když se dval idi mají rádi a chtějí se vzít, mělo by jim to být umožněno. když už je to skoro všude, proč by to nemohlo být i u nás.“
„Každý osobní hovor, který můžete mít, může v této kampani něco změnit. Hovory s lidmi, které znáte, s lidmi, které potkáte na ulici, nebo jen u kávy. Opravdu pomůže, když vědí, že VY jste příznivcem a že VÁM na téhle věci záleží.“
„Chci, aby se nebránilo lidem, kteří jsou normálními občany tohoto státu, aby se jim nebránilo, aby se chovali zodpovědně. A to sice, aby se mohli zodpovědně starat o svoje děti, o svůj vztah, prostě aby mohli uzavřít manželství a tím potvrdili, že jsou legitimní partneři a přebrali za něj zodpovědnost.“
„William Shakespeare řekl, že: ,,Pravá láska to nikdy nemá snadné.” A v pravdě - gayové a lesby to nemají snadné. Ale pravá láska má také ráda slib a věrnost a závazek, a proto gayové i lesby, stejně jako všichni ostatní, mají právo se vzít, milovat se, mít děti a být šťastni.“
„Já bych moc přála homosexuálním a lesbickým párům, aby měly nejen možnost uzavírat manželství, ale aby také mohly vychovávat děti, ať už svoje vlastní, nebo adoptované.“
„Rád bych podpořila manželtví homosexuálů, protože si myslím, že v lásce by měla být rovnoprávnost.“
„Došlo mi, že by se podmínky měly srovnat, že mnoho gayů by bylo dobrými rodiči. Tak, jak jsem je měl možnost poznat lidsky i pracovně.“
Jestliže se dva lidi mají rádi, ať už to jsou dva muži, dvě ženy nebo muž a žena, proč by se neměli vzít? Já v tom žádný rozdíl nevidím a když slyším argumenty, že je to proti klasické rodině, tak nechápu proč.
Jsem moc ráda, že je teď v Česku debata o tom, že se gayové a lesby mohou brát. A byla bych moc ráda, kdyby ta moje rodná země, kterou mám tak ráda, rozhodla, že uzná moji lásku s Julií.
Vy máte hlas. Použijte ho! Sjednejte si schůzku s poslankyní nebo poslance, aby konečně manželství podpořili.
„Stejně jako naše společnost se emancipovala i manželství se emancipovalo. Dnes je to ne o tom, abysme akumulovali majetky, ale abysme si vyznali lásku, abysme si ukázali, že k sobě cítíme náklonnost, která není standardní. A je úplně jedno, jestli jsem muž nebo žena, nebo žena žena, nebo muž muž. My máme právo na to, ukázat světu, kdo vedle nás má být a nikdo nemá právo nám ukazovat, kdo by to měl být.“
Dle mého názoru by měla být v lásce absolutní rovnoprávnost a proto podporuji manželství pro všechny.
Když spolu chtějí žít dva lidé ve svazku manželském a vychovávat spolu děti, budeme to stále rozdělovat na homosexuální a heterosexuální? Budeme ještě v 21. století diskriminovat lidi za jejich sexuální orientaci?
Otázka nestojí, proč ano? Otázka zní, proč ne? A protože po mém soudu nejsou žádné racionální důvody proti možnosti uzavírat manželství mezi partnery stejného pohlaví, měl by každý mít stejnou možnost uzavřít vzájemný svazek se všemi právy a povinnostmi.
Podporuju iniciativu Jsme fér. Elton John nebo Martina Navrátilová měli také svatby se svými partnery. Vůbec nevím, proč by tohle mělo v roce 2018 někomu vadit. Žít a nechat žít!
Lidi se nás často ptají, kdy se vezmeme nebo jestli se konečně budeme brát. My jim odpovídáme, že nevíme, že bysme rádi, ale problém je v tom, že to nejde. My se můžeme jedině registrovat a to nám moc nevyhovuje. A uděláme to, až to půjde.
Ať si každý dělá co chce, když tím neomezuje, což myslím že neomezuje, tak proč by se homosexuálové nemohli brát?
Prostě a úderně - rovnost všem a pro všechny a ve všem.
Chceme vás požádat, abyste podepsali petici za manželství pro všechny. Vám se moc život nezmění, ale nám ho změníte k lepšímu.
Na Lince bezpečí slýchám denně příběhy dětí, které vyrůstají v různých rodinách a jsou to samozřejmě i rodiny, kdy o dítě pečují dvě ženy nebo dva muži. Nevidím rozdíl mezi tím, když dítě vychovávají dvě ženy, které jsou partnerky, nebo matka a babička. Důležitější je to, jak rodina funguje, a jak se v ní dítě cítí, než to, z jakých členů je poskládaná. V současné době vyrůstá u párů gayů a leseb čím dál více dětí. Institut manželství by do těchto rodin přinesl zásadní jistoty pro děti – jak materiální jako je např. vyživovací povinnost, tak emoční jistoty a jasně upravenou péči o dítě v krizových situacích, které běžně rodiny potkávají. I proto jsem se rozhodl pomoct se sběrem podpisů pod petici kampaně Jsme fér.
Podepsala jsem petici za manželství pro všechny, protože láska je jedna.
Žila jsme ve Španělsku a teď v Brazílii, obě tyto země gayům a lesbám umožňují uzavírat manželství, a to jsou to země s velmi vysokým procentem obyvatelstva, které se hlásí ke katolické víře. Buďme i v ČR fér.
Vzkaz od Adély Elbel zní jednoznačně: "Já se jako heteračka můžu vdát klidně sedmkrát [...] Proč se v dnešní době homosexuálové, stejní lidé jako my, nemohou vdávat a ženit, ale mohou se jen registrovat? Jsou snad patenty nebo SPZtky? Nejsou, takže buďme fér a nejen k sobě!"
Myslím si, že všichni mají mít stejná práva, podporuji kampaň Jsme fér.
Vyjádření věřících k manželství pro gay a lesbické páry
My, věřící různých církví,
souhlasíme s tím, že pokud se dva dospělí lidé milují, měli by mít možnost vstupovat spolu do manželství – i dva muži nebo dvě ženy.
Věříme, že Bohem daná a lidmi nepopiratelná důstojnost je vlastní každé lidské bytosti. Jsme přesvědčeni, že stát by měl vytvářet takové podmínky, aby všichni jednotlivci mohli dojít svého práva a dosáhnout své dokonalosti, ku prospěchu svému i celé společnosti. Mezi zásadní hodnoty chráněné státem by měl patřit nejen život člověka jako jedince, ale i rodinné prostředí založené na partnerském či příbuzenském vztahu.
Chceme, aby si heterosexuální i LGBT lidé, kteří chtějí žít v manželství, tedy v dlouhodobém vztahu založeném na vzájemné lásce, úctě, péči a důvěře, byli v přístupu k němu rovni. Všichni jsme přece děti Boží!
Za výzvou stojí LOGOS ČR. Pokud s textem vyjádření souhlasíte, svůj podpis můžete připojit prostřednictvím formuláře.
Od začátku petiční kampaně jsme hledali místa, kam bychom mohli petiční archy umístit a kde by bylo možné petici podepsat. Nakonec jich bylo více jak 220 po celé ČR