VOLTE SRDCEM DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU 7. A 8. ČERVNA 2024

Chcete spravedlivou, demokratickou a bezpečnou Evropu? Jděte volit. V pátek 7. a sobotu 8. června budeme volit europoslance a europoslankyně, kteří nás budou v průběhu dalších pěti let reprezentovat v Evropském parlamentu. V roce 2024 stojíme před volbou, které ovlivní budoucnost Evropy i naší země. Vaše účast ve volbách do Evropského parlamentu je klíčová pro ochranu a podporu rovnosti, důstojnosti, spravedlnosti a lidských práv. Je to jedinečná příležitost vyjádřit podporu hodnotám, které tvoří základ Evropské unie i celé naší civilizace, a zajistit, že tyto hodnoty budou chráněny pro budoucí generace.

V Česku se podle výsledků průzkumu Eurobarometru chystá k eurovolbám 56 % mladých lidí. Jen 20 % mladých si myslí, že je jejich hlas efektivně slyšet prostřednictvím politických stran a hnutí zastoupených v Evropském parlamentu. Musíme to společně změnit. V roce 2024 stojíme před volbou, které ovlivní budoucnost Evropy i naší země. Volby do Evropského parlamentu 2024 budou milníkem na cestě k rovnoprávné a spravedlivé společnosti. Vaše hlasování má sílu přinést zásadní zlepšení vašich životů i milionů dalších. Přijďte k volbám a postavte se za manželství pro všechny páry, za spravedlnost.

Stále více LGBT lidí v Evropě se nyní otevřeně hlásí ke své identitě. Zároveň čelí větší míře násilí, obtěžování a šikany než dříve, což platí zejména pro mladší LGBT lidi, kteří jsou obzvláště zranitelní. To vyplývá z výsledků nejnovějšího průzkumu Agentury Evropské unie pro základní práva (FRA), který vychází z odpovědí více než 100 000 LGBT respondentů a respondentek v celé Evropě.

Jak se jednotliví kandidáti a kandidátky stavějí k manželství pro všechny a možnosti osvojení dětí duhovými páry, jsme se snažili zjistit v našem průzkumu mezi jednotlivými stranami. Spolu s představiteli a představitelkami EU považujeme rovné manželství za zásadní evropskou i lidskou hodnotu. Přečtěte si 5 důvodů, proč tomu tak je.

Jak to dopadlo?

Neříkáme vám, koho volit. Nekomentujeme všechny názory nebo volební programy kandidátek a kandidátů, jejich stran a hnutí. Kandidáty a kandidátky lze posuzovat z různých hledisek a celkový postoj je plně na Vás. Věříme však, že i názor na manželství pro všechny vezmete při rozhodování u volební urny v potaz. Jděte volit, je to důležité. Průzkum budeme průběžně doplňovat. Kandidáti a kandidátky měli také možnost připojit se k iniciativě „Come out“ LGBT organizace ILGA Europe – důležitému celoevropskému předvolebnímu závazku, který organizují LGBT organizace v celé EU.

OTÁZKA, KTEROU JSME KANDIDÁTŮM A KANDIDÁTKÁM DALI

„Souhlasíte s tím, aby i gayové a lesby mohli vstupovat do manželství, a tím měli všechna práva a všechny povinnosti manželů včetně práva společně osvojit děti nebo osvojit dítě druhého manžela?“ Aby byl průzkum co nejvíce transparentní, zveřejňujeme i naši metodiku.

Pořadí Jméno a příjmení Strana Odpověď Komentář Zdroj Prohlášení ILGA

Nenašli jste odpověď od vašich favorizovaných kandidátů a kandidátek? Ozvěte se jim a sejděte se s nimi. Kandidujete do Evropského parlamentu a chcete uvést vaši odpověď? Napište prosím na email [email protected]

Jak si stojí Česká Republika

Na základě analýzy hlasování Evropského parlamentu organizací Forbidden Colours o 9 klíčových textech týkajících se základních práv LGBT lidí za posledních 5 let se Česko umístilo na 17. místě z 27. Jak kdo hlasoval? Vše najdete v přehledném reportu.

Prohlášení ILGA

Kandidáti a kandidátky měli také možnost připojit se k výzvě „Come out“ LGBT organizace ILGA Europe a k obraně základních hodnot, jako je demokracie, respekt k lidským právům a zejména rovnost pro LGBT občany a občanky v celé Evropské unii a podepsat následující prohlášení: „Jako kandidát/kandidátka do Evropského parlamentu se zavazuji postavit se za lidská práva a rovnost všech leseb, gayů, bisexuálních, transgender a intersexuálních osob (LGBTI) v Evropské unii i mimo ni.”

Volby do Evropského parlamentu proběhnou 7. a 8. června

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.