Představujeme tým iniciativy Jsme fér a kdo má co na starosti.
Zleva: Adéla – právnička, Czeslaw – ředitel, Kryštof – analytik, Markéta – web, Kristýna – příběhy, Lenka – dobrovolníci, Soňa – sociální sítě, Filip – komunikace, Sabina – dárci, Lucia – právnička, Kateřina – finance.

KDO JSME

Jsme iniciativa, která usiluje o úplné zrovnoprávnění LGBT lidí, párů a rodin s dětmi v Česku. I když jsme od revoluce urazili pěkný kus cesty, manželství pro gay a lesbické páry zatím v zákoně nemáme. Myslíme si, že je čas to změnit.

Registrované partnerství pro stejnopohlavní páry u nás existuje od roku 2006. Ve světě mezitím výrazně přibylo zemí, které jim umožnily uzavírat manželství ve stejné podobě jako párům heterosexuálním. Se všemi příslušnými právy i povinnostmi.

Manželství pro všechny páry už uzákonilo 34 zemí na šesti kontinentech. Dohromady v nich žije přes 1,4 miliardy lidí. Civilizační úpadek, před kterým varovali odpůrci, v žádné z nich nenastal. I proto věříme, že nastal čas uzákonit manželství také pro všechny Čechy a Češky.

Za iniciativou Jsme fér stojí organizace Amnesty, Logos Česká republika, Mezipatra, Prague Pride, PROUD a Queer Geography.

Aktivity Jsme fér jsou financovány zejména díky individuálním darům mnoha našich podporovatelů a podporovatelek. Část aktivit je také financována za podpory:
Všem podporovatelům a podporovatelkám velice děkujeme.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ


Postoje odborníků

Otevřený dopis odborníků

Hlasy dětí

Proč je manželství důležité

9 mýtů o manželství pro všechny

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.