Krajské volby 2020

Krajské volby proběhnou 2. a 3. října 2020

Před volbami jsme se všech kandidátů a kandidátek na hejtmany a hejtmanky zeptali, co si myslí o manželství pro všechny.

Pokud chceme, aby manželství pro všechny prošlo, pak je potřeba, aby získalo širokou politickou podporu, jinak spadne pod stůl. Přijetí této právní normy má klíčový dopad na kvalitu života jednotlivých lidí a duhových rodin žijících v krajích po celém České republice. Kraje jsou jedním z důležitých pilířů a garantů rodinné a sociální politiky, proto nás zajímá také názor kandidátek a kandidátů na hejtmany a hejtmanky.

Celkové hodnocení politické strany, hnutí nebo koalice se skládá ze dvou částí: (i) hodnocení odpovědí kandidujících na hejtmana či hejtmanku a (ii) hodnocení postoje strany, hnutí nebo koalice jako celku. Postoj kandidáta/tky na hejtmana nebo hejtmanku = 50% z celkové známky a kandidující strana/koalice celková váha v hodnocení = 50% z celkové známky. Škála známek je použita jako ve škole 1 až 5.

Nekomentujeme všechny názory nebo kompletní volební programy kandidátek a kandidátů a jejich stran a hnutí. Kandidáty a kandidátky lze posuzovat z různých hledisek, a celkový postoj k nim je plně na vás. My jsme zhodnotili jednu jedinou, zato ale moc důležitou věc – zda podporují manželství pro všechny. Podrobnou metodiku hodnocení najdete zde.

Zvolte si kraj

Hlavní město Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj
Název kraje:

Naše otázka na kandidáty a kandidátky:

Pokud se stanete hejtmanem/hejtmankou, budete pro to, aby i gayové a lesby mohli vstupovat do manželství se všemi právy a povinnostmi manželů, včetně práva společně osvojit děti, či osvojit dítě druhého manžela?

Otázka volební kalkulačky:

„Gayové a lesby by měli mít možnost uzavřít manželství se všemi právy a povinnostmi, včetně možnosti adopce.“

Jméno a příjmení Strana Známka Odpověď Komentář

Potěšil/a nebo zklamal/a vás nějaký kandidát nebo nějaká kandidátka? Dejte jim to vědět. Zpětná vazba je důležitá, politici a političky tu jsou od toho, aby nám naslouchali. A abychom dosáhli manželství pro všechny, musíme přesvědčit ty, kteří o něm budou rozhodovat. Toho můžeme docílit pouze prostřednictvím osobního kontaktu a sdílení vlastních příběhů.

CO TEDY MÁTE DĚLAT?

1.

Vyberte si kandidátky a kandidáty, o kterých uvažujete, že je budete volit. Kontakty na ně jsou k dispozici buď na stránkách jednotlivých politických stran nebo veřejně přístupné na webu. U některých ovšem bohužel dohledat e-mail nelze.

2.

Napište jim svůj osobní příběh, řekněte jim, proč je pro Vás manželství důležité, vysvětlujte, přesvědčujte.

3.

Na e-mail [email protected] nám pak prosím dejte vědět, koho jste oslovili a jaká byla jejich odpověď.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.