12. 12.

Celá ČR

Česko si píše o manželství pro všechny

12. 12. 2019
od 08:00 do 23:00 podle otvírací doby jednotlivých míst

Pojďte spolu s námi ukázat, jak je manželství pro všechny důležité! 

Už rok a půl Sněmovna nehlasovala o tom, aby návrh zákona manželství pro všechny postoupil do druhého čtení. Čím dál častěji slyšíme, že chceme něco extra, něco víc, něco, co nám nepřísluší. Naše snaha žít bezpečný život je označována za „LGBT ideologii“, proti které je nutné bojovat. My si ale přejeme stejné podmínky a kvalitu života, jaké mají ostatní občané a občanky naší země. Nechceme žít ve strachu o naše partnery, partnerky a naše děti.

 

Proto společně s vámi budeme na desítkách míst po celém Česku psát pohlednice do Poslanecké sněmovny.

O tom, že nám nejde o rozvrat společnosti. Že jsme jen lidé, kteří se snaží získat férové podmínky pro život. Seznam všech míst najdete na mapě níže. Červeně jsou uznačná místa kde můžete psát pohledy. Žluto-červeně místa, kde je možné psát pohledy a bude probíhat doprovodný program. Přibližte si na mapě konkrétní místo, které Vás zajímá, pomocí plusu vpravo dole na mapě. Abecedně seřazený seznam všech míst najdete pod mapou.

 

Na několika vybraných místech navíc proběhnou speciální akce

Rozjedeme se za vámi po celé zemi. V Plzni se Sabinou, Hradci Králové s Danem, Českých Budějovicích s Filipem a Ústí nad Labem s Adélou se těšte na pub kvíz, v Olomouci na zpívání s kytarou s Lukášem, v Ostravě na debatu s Pavlem, v Napajedlech na promítání filmu s Czeslawem Walkem, šéfem Jsme fér a v Praze na literární večer s Markétou. Na těchto místech se potkáte s týmem Jsme fér a našimi úžasnými dobrovolníky a dobrovolnicemi. Pro více informací o časech akcí sledujte jednotlivé události na Facebooku Jsme fér

 

Jak to bude fungovat?

Na místě budou po celý den k dispozici zdarma pohlednice Jsme fér, na které můžete napsat svá přání a vzkazy o tom, proč by měli poslanci a poslankyně o manželství pro všechny konečně hlasovat. Určite si pospěšte, počet pohlednic je omezený.

Na všech místech bude připraveny kartonový box s prázdnými a s vyplněnými pohlednicemi. My všechny ty vyplněné dáme dohromady a 17. prosince je předáme do rukou předsedy Poslanecké sněmovny.

Svůj pohled můžete také opatřit známkou a poslat jej osobně poštou. Sledujte proto, kdy mají konkrétní místa otevřeno, abyste pohled stihli poslat včas.

 

Podpořte naší celorepublikovou akci darem

Na zabezpečení psaní pohledů na jednom místě potřebujeme 500 korun. Cena pokrývá náklady na tisk a výrobu pohledů, jejich distribuci a předání do Sněmovny. Váš příspěvek nám moc pomůže!

 

Nemůžete se osobně účastnit psaní pohlednic?

Pošlete pohlednici online skrze aplikaci České pošty.

1. Stáhněte si vybraný motiv pohlednice

2. Běžte na https://pohledniceonline.cz/

3. Vyberte si dlouhý formát pohlednice a nahrajte tu naši (vyberte si z našich 3 pohlednic - Pohlednice 1, Pohlednice 2, Pohlednice 3)

4. Vyplňte adresu dle instrukcí v aplikaci

Předseda Poslanecké sněmovny,
pan Radek Vondráček
Poslanecká sněmovna
Sněmovní 176/4
118 00 Praha 1 - Malá Strana

5. Odešlete pohlednici

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.