6. 8.

Debata o coming outu v politice

Rezidence primátora hl. m. Prahy

6. 8. 2021
od 17:00 do 18:30
Rezidence primátora hl. m. Prahy
Mariánské náměstí 98/1
Praha 1
Přidat do kalendáře 8/6/2021 17:00 8/6/2021 18:30 Prague Debata o coming outu v politice Mariánské náměstí 98/1, Praha 1 110 00, Czech Republic

Pojďte debatovat o coming outu v české politice, kde být sám sebou není běžnou věcí. Na to, abyste spočítali naše LGBT politiky a političky, byste možná nepotřebovali ani všechny prsty na jedné ruce. Debata se koná v Rezidenci primátora Hl. města Prahy.

Coming out může být komplikovaný proces, tím více v politice, která je vnímána jako prostředí ostrých loktů. Měli by mít politici a političky z coming outu obavy? Byla by LGBT agenda viditelnější a posouvala by se rychleji kupředu, pokud by v českém politickém prostředí bylo více vyoutovaných lidí? A je coming out v politice důležitý i proto, aby se co nejdříve prosadilo manželství pro všechny?

Iniciativa Jsme fér připravila debatu o coming outu v politice, v níž budou diskutovat osobnosti z různých částí politického spektra, a také lidé, kteří se coming outem zabývají v online LGBT poradně www.sbarvouven.cz.

Hosté a hostky diskuze:

👉Karla Šlechtová, poslankyně, bývalá ministryně pro místní rozvoj a obrany
👉Tomáš I. Fénix, TOP 09, předseda spolku LGBT věřících Logos
👉Matěj Hlavatý, STAN, starosta obce Tetín, kandidát do Poslanecké sněmovny PČR
👉Bára Soukupová, Piráti, kandidátka do Poslanecké sněmovny, předsedkyně spolku Trans*parent
👉Svatava Havlíčková, mentorka LGBT poradny Sbarvouven.cz


Moderuje: Adéla Horáková, právnička iniciativy Jsme fér


Debata se koná v rámci Festivalu Prague Pride 2021. Vstupné na debatu je zdarma, je ale nutné se zaregistrovat na Goout.czAktuální informace na webu festivalu.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.