SBÍRÁME 50 000
PODPISŮ
DO 1. MÁJE

Podepište i vy!

Láska je láska. Není důvod, abychom k ní nepřistupovali stejně. Manželství není registrované partnerství, i když si spousta lidí myslí, že se jedná o jednu a tu samou věc. Mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím existuje řada rozdílů. A to podle nás není fér.

Proto jsme se rozhodli oslavit svátek lásky tím, že do 1. máje sesbíráme 50 000 podpisů pod petici za přijetí zákona o manželství pro všechny. Věříme, že tak velké číslo na poslance a poslankyně udělá dojem a začnou jednat. Přidejte se – společně to zvládneme!

BUDU SBÍRAT PODPISY
CHCI SE JEN PODEPSAT
1

Vytiskněte si petiční archy

ARCH KE STAŽENÍ
119 kB, pdf
celkem už přes
700
stažení
Pochlubte se
na Facebooku
2

Pusťte se do sbírání

Ve škole
nebo práci

„V práci jsem kolegům řekla, že se chci vdávat, ale svatbu mít nemůžu. Podpořili mě podpisem a petici šíří dál. Sami za mnou přišli i se sestřičkami s nápady, kde bych mohla nasbírat další archy.“ – Vendula, Nemocnice Hranice

Na vánočním
večírku

„Na tradiční party u kamarádů vždycky nosím prskavky, dárek do tomboly a domácí vaječňák. Letos budu mít v kabelce navíc propisku a vytištěné archy. To by bylo, aby všichni nepodepsali!“ – Katka, České Budějovice

Ve vašem obchodě
nebo kavárně

„Pro mě jsou v životě nejdůležitější láska a zdraví. Oboje můžete u nás ve zdravotních pomůckách podpořit. Máme tu petici přímo na pultě.“ – Aneta, Praha

Ve vašem
sousedství

„O pomoc jsem požádal i majitelku našeho vesnického obchůdku. Moji orientaci zná a je ke mně vždy velmi vřelá, přesto jsem měl trochu ostych. Nebylo proč. Vyšla mi vstříc, petici u sebe vystavila a dokonce si pár archů vzala i domů.“ – Petr, Pečky

3

Arch nám pošlete

Vyplněné archy nám pošlete na adresu:
Koalice za manželství, Štěpánská 45, 110 00 Praha 1.

Nebo je doneste na jedno z férových míst.

SEM MŮŽETE ARCHY ZANÉST
4

Zůstaňte s námi v kontaktu

?

Často se ptáte

 • Proč 50 000 podpisů?

  Je to číslo realistické, a přitom takové, nad jakým se už nedá jen tak mávnout rukou. Pokud se k nám přidá aspoň padesát tisíc lidí, jasně tím poslancům a poslankyním řekneme, že na manželství pro všechny u nás dozrál čas. Když bude podpisů víc, tím lépe!

 • Proč zrovna do 1. května?

  Praxe ukazuje, že čím dřív se nové Sněmovně klíčové novely zákonů předloží, tím spíš je opravdu projedná. Politici a političky si na jaře ještě budou pamatovat své předvolební sliby, tak jim je pojďme připomenout. 1. máj je navíc symbolické datum, které je v našich končinách spojené s oslavou lásky. A ta je přece pro všechny!

 • Dá se petice podepsat online?

  Bohužel to nejde, podle petičního zákona musí mít petice písemnou formu. To ale není důvod sbírání podpisů vzdát! Naopak: stojí za to vyrazit s archy mezi lidi.

 • Kde všude můžu podpisy sbírat?

  Třeba na vánočním večírku. V místní hospodě, posilovně nebo šachovém kroužku. Ve vašem vlastním obchodě nebo podniku, ať už je to železářství nebo kadeřnický salon. Na koncertě vaší kapely, ve školní kantýně, na dětském hřišti a na návštěvě u příbuzných. Na mysliveckém bále, na svatbě kamarádů, v cukrárně na náměstí. Prostě kdekoli.

  Našli jste další netradiční místo? Napište nám o něm nebo se s peticí rovnou vyfoťte! Nezapomeňte fotku označit #jsmefer.

 • Můžu petici podepsat za někoho jiného?

  Ne. Aby byla petice platná, musí být každý podpis vyvedený pěkně vlastnoručně.

 • Proč musím vyplňovat bydliště?

  Podle zákona 85/1990 Sb. musí každý řádek petice obsahovat jméno, příjmení a adresu trvalého bydliště toho, kdo se podepsal. Ale žádný strach, vaše údaje jsou u nás v bezpečí.

 • Kdo může petici podepsat?

  Podle článku 18 odstavce 1 Listiny základních práv a svobod může petici podepsat každý. Tedy i občan ČR mladší 18 let, pokud je zjevné, že rozumí obsahu petice, osoba bez občanství, anebo cizinec, který se nachází na našem území.

 • Mám poslat všechny archy najednou, nebo průběžně?

  Nejlepší je zasílat je průběžně, například po vyplnění 5 až 10 petičních archů. Je to ale jenom na vás. Klidně nám pošlete najednou celou bednu – nebo naopak arch s jedním podpisem.

 • Kde najdu férová místa a jak se k nim můžu přidat?

  Hledáte, kde petici podepsat? Podívejte se na mapu, kde je nejbližší férové místo. Můžete tam dorazit i s vyplněnými petičními archy, které za vás odešlou. Třeba na místě potkáte spřízněné lovce!

  Férové místo můžete založit i vy. Třeba ve vašem baru, kavárně, obchodě nebo salonu. Napište nám prostě svou adresu na [email protected]. Zařadíme vás do mapy a zašleme vám základní balíček: propisky, nálepky, klipy, plakáty, letáky a vytištěné archy.

DÍKY VÁM UŽ MÁME

11 600

PODPISŮ

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.