MANŽELSTVÍ PRO VŠECHNY POSTOUPILO DO DRUHÉHO ČTENÍ

Máme obrovskou radost. To, na co jsme společně s vámi čekali více než 1052 dní, se stalo realitou. Návrh novely zákona o manželství pro všechny byl 21. dubna 2021 konečně projednán v prvním čtení v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Co to znamená? Poslanci a poslankyně návrh pustili do dalšího, druhého čtení. V legislativním procesu nás čeká ještě dlouhá cesta, která kromě druhého a třetího čtení vede také přes Senát a následně podpis prezidenta republiky. To se ale kvůli prodloužení lhůt ve druhém čtení ve výborech do konce funkčního období této Sněmovny nestihne.

CO MŮŽETE UDĚLAT VY?

Hlasovali váš poslanec či poslankyně pro? Poděkujte jim. Je důležité podpořit politiky a političky, kteří za naše páry a rodiny bojují a podporují nás. Hlasovali jinak, než byste si přáli? Napište jim, dopis nebo pošlete zprávu do médií. Můžete také sdílet odkaz na naší stránku s výsledkem hlasování na sociálních sítích. Hlavní je dát najevo svůj názor, jak je pro vás manželství pro všechny důležité.

  • Poslanci a poslankyně, kteří hlasovali proti schválení novely zákona, posílili hlasy těch, kteří společnost zastrašují šířením ničím nepodložených strachů, nenávisti a pseudovědy.
  • Kvůli nim naše země skutečně otáčí svou orientaci k autoritářským zemím Východu. Výsledkem je polarizace společnosti, proti které odpůrci a odpůrkyně manželství pro všechny tak aktivně „bojují“.
  • Gayové a lesby byli v průběhu projednávání ve Sněmovně a v médiích přirovnáváni k zoofilům, pedofilům, polygamistům.

A CO DÁL?

Podpořte prosím naši sbírku na zvolení nové férové Sněmovny

Pomozte vaším darem v naší sbírce zajistit předvolební průzkum mezi kandidáty a kandidátkami do Poslanecké sněmovny, kteří tisícům gay a lesbických párů a rodin dvou maminek nebo tatínků s dětmi umožní vstoupit do manželství a mít spokojený a šťastný život. O novele budou rozhodovat noví féroví poslanci a poslankyně zvolení ve volbách 8. a 9. října 2021. Co se tedy ve Sněmovně stalo? Poslanci a poslankyně hlasovali o dvou návrzích, které se manželství pro všechny týkají.

O ČEM SE HLASOVALO?

O Občanském zákoníku

Manželství pro všechny

Návrh novely občanského zákoníku a některých dalších souvisejících zákonů by umožnil manželství pro gay a lesbické páry.

O Ústavní novele

Manželství jako svazek pouze muže a ženy

Změna Listiny základních práv a svobod, která by do ní doplnila, že manželství je pouze svazek muže a ženy. Byť to předkladatelé (především z KDU-ČSL) stále popírají, tento návrh je namířený přímo proti manželství pro všechny. Tento návrh byl v prvním čtení také schválen, a postupuje tudíž dále do legislativního procesu].

JAK POSLANCI A POSLANKYNĚ HLASOVALI

Zajímá vás, jak se váš poslanec či poslankyně staví k manželství pro všechny? Poznáte to podle rámečku kolem jejich fotky.

PODPORUJÍ
NEPODPORUJÍ
ZDRŽELI SE
NEPŘÍTOMNI

V políčku pod fotkou ještě u každé/ho najdete, jak se staví k návrhu ústavní novely.

Můžete také filtrovat podle svého kraje, podle politické strany i podle toho, jak se jednotliví poslanci a poslankyně staví k návrhu manželství pro všechny a ústavní novele.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.