31. 10.

Praha

První čtení: manželství pro všechny ve Sněmovně

31. 10. 2018
od 13:00 do 20:00
Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR
Sněmovní 176/4
Praha

Čeká nás důležitý okamžik – poslanci a poslankyně budou v prvním čtení hlasovat o zákonu, který by umožnil manželství pro všechny. Je to první ostrý krok k tomu, aby se v Česku stalo realitou.

Ve středu 31. října nakonec na hlasování nedošlo, tentokrát už by se na programu Poslanecké sněmovny mělo opravdu objevit.

Přijďte ve středu 14. listopadu do Sněmovny a podpořte politiky a političky v tom, aby návrh zákona poslali do dalšího projednávání.

 

Praktické informace:

Přijďte raději s předstihem, počet míst ve Sněmovně je omezen.

Pokud plánujete dorazit a chcete dostávat aktuální informace k akci jako první, dejte nám prosím vědět ve formuláři níže.

Pro případ, že na galerii ve Sněmovně naplníme kapacitu, a také pro ty, co chtějí dorazit později, připravíme i tentokrát férový štáb ve Sněmovní 7 (přímo naproti hlavnímu vchodu do Sněmovny) s možností sledování online. Najdete nás ve třetím patře.

Současně se zákonem o manželství pro všechny se bude také projednávat novela, která požaduje ústavní definici manželství jako svazku muže a ženy. Připravte se tedy na argumenty z obou stran a na to, že opozice tentokrát ještě přibude. Je důležité, abychom poslancům a poslankyním poklidně ukázali, že je nás hodně, kterým na manželství pro všechny záleží.

Jednání můžete sledovat také z domova na webu Poslanecké sněmovny.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.