23. 5.

Registrované partnerství – 10 let poté

(A)VOID Floating Gallery

23. 5. 2017
od 18:15 do 20:15
(A)VOID Floating Gallery
Rašínovo nábřeží 30
Praha
Přidat do kalendáře 5/23/2017 18:15 5/23/2017 20:15 Prague Registrované partnerství – 10 let poté Rašínovo nábřeží 30, Praha 12000, Czech Republic

Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat na debatu ku příležitosti výročí zavedení registrovaného partnerství - "Registrované partnerství – 10 let poté".

Loni v březnu uplynulo deset let od chvíle, kdy byl v České republice přijat zákon o registrovaném partnerství. Schvalování zákona tehdy provázela emotivní diskuze, a tehdejší obavy se ukázaly jako neopodstatněné. Stejnou emotivní diskuzi však provázela možná změna zákona vedoucí k uznání duhových rodin, která nakonec Poslaneckou sněmovnou neprošla.

Jak český stát přistupuje ke gay a lesbickým párům a rodinám? Jaké jsou přání a potřeby těch, kterých se to týká? Proč se, jedenáct let po schválení zákona o registrovaném partnerství, nedaří prosadit rovný přístup k homo lásce?

V panelu zasednou:

Evan Wolsfon, zakladatel a ředitel organizace Freedom to Mary
Radka Maxová, poslankyně hnutí ANO
Adéla Horáková, právnička organizace Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu
Jiří Pehe, ředitel New York University in Prague

Debata se uskuteční dne 23. května od 18:15 hodin na palubě Avoid Gallery, za moderace Anny Shavit, odbornice na politický marketing, Katedra marketingové komunikace a PR (FSV) Univerzity Karlovy.

Událost na facebooku

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.