22. 4.

Setkání dětí lesbických a gay rodičů

Praha, bude upřesněno

22. 4. 2017
od 10:00 do 16:00
Praha, bude upřesněno
školská 24
praha
Přidat do kalendáře 4/22/2017 10:00 4/22/2017 16:00 Prague Setkání dětí lesbických a gay rodičů školská 24, praha 110 00, Czech Republic

O dětech gayů a leseb se hodně mluví, málo kdo se jich však ptá, jaké jsou jejich zkušenosti a přání. Nás to ale zajímá!

Je tvoje máma lesba? Je tvůj táta gay? Myslíš si, že je nefér, že duhové rodiny čelí předsudkům a nemají plné uznání společnosti? V sobotu 22. 4. 2017 máš šanci potkat mladé lidi, kteří mají podobné zkušenosti a společně se zamyslet na tím, co by se mělo stát, aby předsudky společnosti vymizely.

Na společném setkání se pobavíme o tom, co by společnost měla vědět o rodinách podobných té tvojí, jaké máš zkušenosti, názory a přání. Pojď spolu s námi vymyslet, co by lidé, kteří rozhodují o jiných, měli vědět o duhových rodinách.

Pořádáme setkání mladých lidí od 14 let, jejichž jeden nebo oba rodiče jsou gayové či lesby. Společně se zamyslíme nad tím, co by lidé měli o duhových rodinách vědět, a probereme vaše zkušenosti, názory a přání. O duhových rodinách se mluví, málokdo se však dětí, které v nich vyrůstají, ptá, co by si přály nejvíc.

Během dne budeme společně diskutovat i pracovat ve skupinách. Máš zkušenosti, které bys chtěl(a) sdílet s ostatními? Máš otázky, na něž ti zatím chybí odpověď? Chceš se zeptat lidí, kteří pravděpodobně mají podobné zážitky? Skvělé! Přesně na to chceme vytvořit prostor. Nenapadají tě zatím konkrétní dotazy? Nevadí. V diskusi se zaměříme na různá témata, s duhovými rodinami souvisejí, a třeba tě něco zaujme. Nevíš jistě, jestli se ti chce sdílet své zkušenosti s ostatními, a přesto bys chtěl/a přijít? Není problém - můžeš se zapojit jen do těch diskusí, do kterých budeš chtít a říct jen tolik, kolik chceš. Jen tak se potkat s lidmi s podobnou zkušeností je přece taky fajn.

Nakonec bychom chtěli dát dohromady základní informace, které by měly být jasné každému, než se pustí do diskuse týkající se rodičovství gayů a leseb a situace jejich dětí. Pomůžeš nám vytvořit společný vzkaz?

Setkání se bude konat v Praze 22. dubna 2017 od 10 do 17 hodin, místo bude upřesněno.

Mimopražským účastnicím a účastníkům pomůžeme s dopravou a ubytováním.

Zajímá tě víc? Máš otázky? Napiš na [email protected]

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.