22. 2.

Sledujte dokument Zákon lásky na ČT2

Česká televize

22. 2. 2022
od 21:50 do 23:50
Česká televize


Přidat do kalendáře 2/22/2022 21:50 2/22/2022 23:50 Prague Sledujte dokument Zákon lásky na ČT2

Datum nemohlo být pro takovou událost příhodnější a symboličtější. Dokumentární film režisérky Báry Chalupové Zákon lásky o cestě za manželstvím pro všechny, bude mít svou velkou premiéru na obrazovkách České televize. Poznačte si do kalendáře, že v úterý 22. února od 21:50 budeme všichni společně sledovat příběh několika let projednávání zákona o manželství pro všechny páry v minulé Sněmovně. Často to není vůbec příjemná podívaná. Časosběrný dokument Vám dá možnost nahlédnout do zákulisí naší iniciativy, ukáže často nikam nevedoucí debaty při projednávání ve Sněmovně nebo argumentační prázdnost odpůrců rovných sňatků. Happy end pro manželství pro všechny páry nás doufejme čeká již brzy. Vše záleží na nové Sněmovně. 

Nezapomeňte na vysílání Zákonu lásku upozornit Vaše nejbližší. Dejte vědět rodičům, babičce, strejdovi, sestřenici nebo kolegům a kolegyním, ať si nezapomenou v úterý 22. 2. od 21:50 naladit ČT2.

Představujeme dokumentární tragikomedii o boji za rovnoprávné sňatky Zákon lásky, režisérky Barbory Chalupové

Držitelka Ceny české filmové kritiky Barbora Chalupová (V síti, Český žurnál, Do zbraně) natočila v rozmezí tří let svůj celovečerní debut s názvem Zákon lásky. V dokumentární časosběrné tragikomedii se zaměřila na téma stejnopohlavních manželských svazků v Česku a na dlouholetý boj o jejich přijetí. 

„Když mě na jaře roku 2018 na ulici oslovili dobrovolníci iniciativy Jsme fér s peticí, moje automatická odpověď byla: on je nějaký rozdíl mezi registrovaným partnerstvím a manželstvím? Tak jako velké množství lidí, kterých se to osobně netýká, jsem vůbec netušila, že registrace prakticky téměř nic neznamená. To byl jeden z důvodů, proč jsem o toto téma začala zajímat,“ říká o evoluci projektu režisérka. „Od začátku jsme počítali s časosběrným dokumentem. To, že se návrh zákona zasekl v prvním čtení, pochopitelně změnilo zamýšlenou podobu filmu. Místo mapování procesu přijímání nebo odmítání zákona film zaznamenal absurdní, nikam nevedoucí debaty ve sněmovně. Ty jsou ovšem dokonalým zrcadlem současného českého politikaření.“ 

 

Sledujte oficiální trailer filmu

 

 

 

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.