Chceme vaše názory a zkušenosti! Vyplňte dotazník o LGBT lidech v Česku

Členové Koalice za manželství rozjíždějí unikátní výzkum, který se zaměřuje na přijetí LGBT lidí v Česku. Máte k tématu co říct? Určitě ano. Téma se totiž týká úplně každého. I vy můžete pomoci, aby se tu nám všem žilo líp.

Mnoho Čechů a Češek věří, že se u nás sexuální a genderové menšiny mají dobře. Souhlasíte? Setkali jste se sami s diskriminací, nebo máte jen pozitivní zkušenosti? A jste pro, aby se u nás mohly brát i gay a lesbické páry? Na to všechno můžete odpovědět v dotazníku, který vám zabere jen pár minut; jeho výsledky přitom pomůžou hledat v budoucnu cesty, jak zlepšit život LGBT lidí, a tak i celé české společnosti.

„Spolek Prague Pride se při plánování výzkumu spojil s kanceláří veřejné ochránkyně práv a s Queer Geography,“ vysvětluje Czeslaw Walek, předseda Prague Pride a šéf kampaně Jsme fér. „Výsledky zužitkujeme při budoucí práci s cílem bojovat proti diskriminaci LGBT lidí v Česku. Moc nám pomůže, když dotazník vyplníte – a řeknete o tom i svým známým a kamarádům.“

Vyplňte dotazník

Výzkum je anonymní a zúčastnit se můžete do 5. listopadu. Nejraději ale už dnes! Výsledky se zveřejní u příležitosti Dne lidských práv, tedy 10. prosince 2018.

PODPOŘTE NÁS

Bez vás se neobejdeme

 

5 důvodů, proč je ústavní zákaz rovných sňatků nebezpečím pro celou společnost

Letošní 29. červen byl pro nás velkým dnem. Poslanecká sněmovna konečně hlasovala o zákonu o manželství pro všechny páry a poslala ho do druhého čtení. Zároveň přišla noční můra – poslanci a poslankyně totiž stejně podpořili i ústavní zákaz rovných sňatků. (Někteří ve Sněmovně dokonce hlasovali pro oba zákony, byť jdou zcela proti sobě.) Proč je ústavní zákaz nebezpečím pro celou společnost?

66 firem vyzvalo premiéra Fialu k přijetí rovných sňatků

Téměř 70 firem působících v Česku vyzývá v otevřeném dopise premiéra Petra Fialu k přijetí rovného manželství. Kromě morálních a lidskoprávních důvodů uvádí i negativní dopady nerovného přístupu na ekonomickou kondici země. Přijetí manželství pro všechny páry a odstranění diskriminace LGBT+ lidí má totiž podle ekonomické analýzy výzkumné organizace Open For Business potenciál ušetřit až 38 miliard korun ročně. Výzvu inicioval generální ředitel Vodafonu Petr Dvořák a společně s dalšími signatáři a signatářkami nabízí premiérovi osobní schůzku.

Příští dva měsíce rozhodnou o rovných sňatcích. Jak se zapojit?

Během příštích dvou měsíců se skutečně rozhodne, zda poslanci a poslankyně pošlou zákon o rovných sňatcích do závěrečného čtení ve Sněmovně. Během této doby se budou rozhodovat, jak k hlasování přistoupí: budou zvažovat změny v zákoně nebo jestli odsouhlasí zákon bez jakýchkoliv zásahů nebo změn. Naším společným cílem a přáním je samozřejmě plnohodnotné rovné manželství se všemi právy, povinnostmi a stejným názvem. Jakékoliv jiné řešení si nikdo nepřeje. Aby vše dobře dopadlo, budeme potřebovat vaší pomoc.

Senátní konferenci Jsme fér zahájí prezident Petr Pavel a irský premiér Leo Varadkar

Mezinárodní konferenci Manželství a rodičovství pro gay a lesbické páry: domácí a zahraniční zkušenosti pořádá iniciativa Jsme fér ve středu 28. června v Senátu Parlamentu ČR pod záštitou jeho předsedy Miloše Vystrčila. Cílem odborného setkání je vyvrátit nejasnosti, lži a nepodložené obavy, které občas zaznívají i z úst některých poslanců a poslankyň, a zprostředkovat České republice aktuální vědecké poznatky i zkušenosti ze zemí, kde se gayové a lesby mohou brát již několik let, či dokonce desetiletí.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.