Chceme vaše názory a zkušenosti! Vyplňte dotazník o LGBT lidech v Česku

Členové Koalice za manželství rozjíždějí unikátní výzkum, který se zaměřuje na přijetí LGBT lidí v Česku. Máte k tématu co říct? Určitě ano. Téma se totiž týká úplně každého. I vy můžete pomoci, aby se tu nám všem žilo líp.

Mnoho Čechů a Češek věří, že se u nás sexuální a genderové menšiny mají dobře. Souhlasíte? Setkali jste se sami s diskriminací, nebo máte jen pozitivní zkušenosti? A jste pro, aby se u nás mohly brát i gay a lesbické páry? Na to všechno můžete odpovědět v dotazníku, který vám zabere jen pár minut; jeho výsledky přitom pomůžou hledat v budoucnu cesty, jak zlepšit život LGBT lidí, a tak i celé české společnosti.

„Spolek Prague Pride se při plánování výzkumu spojil s kanceláří veřejné ochránkyně práv a s Queer Geography,“ vysvětluje Czeslaw Walek, předseda Prague Pride a šéf kampaně Jsme fér. „Výsledky zužitkujeme při budoucí práci s cílem bojovat proti diskriminaci LGBT lidí v Česku. Moc nám pomůže, když dotazník vyplníte – a řeknete o tom i svým známým a kamarádům.“

Vyplňte dotazník

Výzkum je anonymní a zúčastnit se můžete do 5. listopadu. Nejraději ale už dnes! Výsledky se zveřejní u příležitosti Dne lidských práv, tedy 10. prosince 2018.

PODPOŘTE NÁS

Bez vás se neobejdeme

 

Nový průzkum: alarmující nárůst diskriminace vůči LGBT+ lidem v ČR a nízká důvěra v politickou reprezentaci

Významný nárůst diskriminace a násilí vůči lesbám, gayům, bi a trans lidem v České republice a alarmující nedůvěru LGBT lidí v politickou reprezentaci odhalil nedávný průzkum „Znáte svá práva?“. Provedly ho organizace Queer Geography a spolek Prague Pride ve spolupráci s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy a slovinskou lidskoprávní organizací Legebitra. Výsledky průzkumu rovněž ukazují, že v řešení své nelehké situace se LGBT lidé spoléhají především na Ústavní soud.

Partnerství nestačí: jsou dvě kategorie protiústavní?

Český Parlament letos schválil "partnerství" pro stejnopohlavní páry, namísto rovnoprávného manželství. Je rozdělování lidí do dvou kategorií jen podle toho, koho milují, protiústavní? Ústavní soud Rakouska, Ústavní soud Slovinska a Nejvyšší soud USA na tuto otázku odpověděly, že ano. Můžeme se jejich úvahami inspirovat i my? Pro časopis Soukromé právo vydavatelství Wolters Kluwer (číslo 9/2024) připravila naše právnička Adéla Horáková druhou část své právní analýzy. První část analýzy se ohlédla za legislativními pokusy od roku 1989. Druhá část analýzy se dívá do budoucna a na možnost ochrany našich ústavně zaručených práv a svobod.

Předvolební průzkum: 43 kandidátů a kandidátek do Senátu podporuje rovné manželství.

V průzkumu iniciativy Jsme fér mezi kandidáty a kandidátkami ve volbách do třetiny Senátu Parlamentu ČR odpovědělo zatím celkem 73 z téměř 150 oslovených. U dalších 40 kandidujících byly postoje zjištěny z veřejných zdrojů nebo z předchozí komunikace. Z celkového počtu 103 známých postojů by 43 kandidujících podpořilo rovnoprávné manželství pro stejnopohlavní páry, včetně práva společně osvojit děti. Naopak 45 kandidátů odpovědělo negativně a 16 nemá jednoznačný názor.

Partnerství nestačí: Proč stejnopohlavní páry stále čelí nerovnosti?

Český Parlament letos schválil "partnerství" pro stejnopohlavní páry, namísto rovnoprávného manželství. Jak se to stalo a proč se Česká republika stále vyhýbá plné rovnoprávnosti pro všechny páry? Pro časopis Soukromé právo vydavatelství Wolters Kluwer (letní dvojčíslo 7-8/2024) připravila naše právnička Adéla Horáková právní analýzu. První část je ohlédnutí za celou cestou od roku 1989 do současnosti.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.