Příští dva měsíce rozhodnou o rovných sňatcích. Jak se zapojit?

Během příštích dvou měsíců se skutečně rozhodne, zda poslanci a poslankyně pošlou zákon o rovných sňatcích do závěrečného čtení ve Sněmovně. Během této doby se budou rozhodovat, jak k hlasování přistoupí: budou zvažovat změny v zákoně nebo jestli odsouhlasí zákon bez jakýchkoliv zásahů nebo změn. Naším společným cílem a přáním je samozřejmě plnohodnotné rovné manželství se všemi právy, povinnostmi a stejným názvem. Jakékoliv jiné řešení si nikdo nepřeje. Aby vše dobře dopadlo, budeme potřebovat vaší pomoc.

V příštích měsících se také bude rozhodovat o osudu ústavního zákazu rovných sňatků, který prosazuje a jehož hlavní tváří je poslanec a předseda poslaneckého klubu ODS, Marek Benda. Poslanec Benda chystá doslova obchod s rovným manželstvím. Přijetí tohoto nesmyslného zákona je skutečnou hrozbou pro celou společnost v naší zemi. Poslední zemí, která takový zákon přijala, bylo v roce 2020 Rusko. Důvodová zpráva ke sněmovnímu tisku číslo 276, který je návrhem ústavního zákona omezujícího manželství pouze na svazek muže a ženy, se také odkazuje na překroucené vědecké studie Aliance pro rodinu

Potřebujeme vás. Pomozte nám oslovovat poslance a poslankyně. Se vším vám pomůžeme.

V příštích týdnech a měsících proběhne několik akcí, kde se s vámi potkáme online nebo osobně a vysvětlíme situaci kolem hlasování ve Sněmovně, jak se můžete zapojit a přidat k iniciativě Jsme fér mezi naše regionální ambasadorky, ambasadory a tým Férových šípů po celé zemi. Nemusíte se bát, vše vám vysvětlíme a budeme vám po celou dobu k ruce. Přidat se můžete odkudkoliv z celé České republiky. Nové termíny pro online i osobní setkání bude postupně zveřejňovat na našich webových stránkách a sociálních sítích. Vybrat si tedy můžete formu setkání a termín, který vám bude více vyhovovat. Na akce se můžete přihlásit během pár sekund vyplněním kontaktního formuláře na www.jsmefer.cz/dvamesice. Kompletní informace vám zašleme v odpovědním emailu. Jakékoliv podněty, dotazy či nápady, můžete poslat Lence na email: [email protected]

Přihlásím se na webinář “Dva měsíce rozhodnou”

Středa | 17. ledna 2024 | Od 17:00

Pátek | 19. ledna 2024 | Od 9:00

 

Nekonečné protahování a oddalování uzákonění manželství pro všechny páry jen ubližuje a škodí, nejvíce LGBT párům a rodinám s dětmi. Vaše zapojení a oslovování poslanců a poslankyní pomůže získat statisícům lidí skutečnou rovnoprávnost, důstojnost a svobodu.

Máte ve svém okolí někoho, pro koho je téma rovných práv a spravedlnosti, důležité? Sdílejte s nimi prosím naší výzvu "Dva měsíce rozhodnou". Děkujeme vám.

 

 

Chci se zapojit.

PODPOŘTE NÁS

Bez vás se neobejdeme

 

16 středoškolských parlamentů podpořilo přijetí rovného manželství

16 krajských a městských studentských samospráv z 10 krajů naší země, které zastupují desetitisíce studentů a studentek, se obrací na nejvyšší ústavní činitele, předsedy a předsedkyni parlamentních stran, aby podpořili uzákonění manželství pro všechny páry. "Jako studenti cítíme potřebu vyjádřit své pocity k tématu, které se nás bezprostředně dotýká a bude nás, jakožto i budoucí generace, provázet celým životem. Vážíme si prostoru, který je manželství pro všechny poslední dobou ve veřejné sféře věnován. Schválení rovných sňatků je za nás krok správným směrem," uvádí Jakub Vrzal a Zita Krotká, kteří výzvu zastupují.

O čem bude hlasovat Sněmovna ve 3. čtení aneb jedno manželství, jeden pozměňovák a čtyři úplné ukrajováky

Nacházíme se před finálním hlasováním o manželství pro všechny páry v Poslanecké sněmovně. Tak blízko rovným sňatkům jsme ještě nikdy nebyli. Ve 2. čtení se dostalo do hry několik pozměňovacích návrhů. Každý z nich ukrajuje z manželství něco jiného. Pojďme se podívat, co se v pozměňovacích návrzích skrývá a co se teď bude s manželstvím dít. A také jak se zapojit do oslovování poslanců a poslankyň.

Přes 1600 pedagogických pracovníků podpořilo přijetí rovného manželství

Pedagogičtí pracovníci vyzvali veřejným stanoviskem k přijetí manželství pro stejnopohlavní páry v České republice. Zdůrazňují jeho pozitivní dopad na mladé lidi a školní prostředí a argumentují významem pro rodinné a sociální vztahy, bojem proti šikaně a podporou rozmanitosti. Stanovisko podpořilo již více jak 1600 lidí. 

 

Náhradní mateřství NESOUVISÍ se zákonem o rovném manželství

Jako brzda přijetí manželství pro všechny páry se do politického a veřejného prostoru dostal argument náhradního mateřství. Proto jsme se rozhodli osvětlit tuto problematiku přímo u zdroje rozhodování a napsali všem poslancům a poslankyním ve Sněmovně a všem senátorům a senátorkám Senátu Parlamentu ČR zprávu, kde jsme celé téma vysvětlili a vyvrátili nejdůležitější mýty, manipulace a dezinformace, které se v souvislosti s tímto tématem objevují. 

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.