VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU 24. a 25. května 2019

Od 24. do 25. května budeme volit politiky a političky, kteří nás budou v průběhu dalších pěti let reprezentovat v Evropském parlamentu.

Volby do Evropského parlamentu v roce 2019 se odehrávají ve stále výrazněji polarizovaném sociálním a politickém klimatu. Jsou zpochybňovány základní hodnoty a standardy, na nichž byla založena EU: respektování lidské důstojnosti a lidských práv, svoboda, demokracie, rovnost a právní stát. Extrémnímu tlaku pak čelí zejména lidská práva a práva LGBT osob.

Výsledkem voleb je 9 nových Europoslanců a Europoslankyň, kteří v našem dotazování podpořili manželství pro všechny:

ANO 2011
č. 1 Dita Charanzová, č. 2 Martina Dlabajová, č. 4 Radka Maxová, č. 6 Ondřej Kovařík

ODS
č. 1 Jan Zahradil

Piráti
č. 1 Marcel Kolaja, č. 2 Markéta Gregorová, č. 3 Mikuláš Peksa

STAN/TOP 09
č. 1 Jiří Pospíšil

Jak se jednotliví kandidáti a kandidátky stavějí k manželství pro všechny a možnosti osvojení dětí duhovými páry, jsme se snažili zjistit v našem průzkumu mezi jednotlivými stranami. Spolu s představiteli a představitelkami EU považujeme rovné manželství za zásadní evropskou i lidskou hodnotu. Přečtěte si 5 důvodů, proč tomu tak je.

Kandidáti a kandidátky měli také možnost připojit se k iniciativě „Come out“ LGBT organizace ILGA Europe a podepsat následující prohlášení: Jako kandidát/kandidátka do Evropského parlamentu se zavazuji postavit se za lidská práva a rovnost všech leseb, gayů, bisexuálních, transgender a intersexuálních osob (LGBTI) v Evropské unii i mimo ni.

Jak to dopadlo? Zjistíte v přehledném seznamu níže. Neříkáme Vám, koho volit. Nekomentujeme všechny názory nebo volební programy kandidátek a kandidátů, jejich stran a hnutí. Kandidáty a kandidátky lze posuzovat z různých hledisek a celkový postoj je plně na Vás. Věříme však, že i názor na manželství pro všechny vezmete při rozhodování u volební urny v potaz. Jděte volit, je to důležité!

OTÁZKA, KTEROU JSME KANDIDÁTŮM A KANDIDÁTKÁM DALI

Souhlasíte s tím, aby i gayové a lesby mohli vstupovat do manželství, a tím měli všechna práva a všechny povinnosti manželů včetně práva společně osvojit děti nebo osvojit dítě druhého manžela?

CO JE ILGA PROHLÁŠENÍ

Kandidáti a kandidátky se podpisem prohlášení „Come Out“ připojují k obraně základních hodnot, jako je demokracie, respekt k lidským právům a zejména rovnost pro LGBT občany a občanky v celé Evropské unii.

Pořadí Jméno a příjmení Strana Odpověď ILGA pledge Komentář

Nenašli jste odpověď od vašich favorizovaných kandidátů? Ozvěte se jim a sejděte se s nimi, kontakty najdete na webech stran.

Chci dostávat informace o manželství pro všechny

Nechte nám na sebe kontakt a my Vás budeme informovat o tom, co se děje s manželstvím pro všechny.

Volby do Evropského parlamentu proběhnou 24. a 25. května

DO VOLEB ZBÝVÁ  DNŮ!

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.