Srdce

Jdeme do finále

HLASOVÁNÍ VE 3. ČTENÍ JE TADY

Tisíce dětí, rodin, desetitisíce párů a většina země čeká na rovné manželství.

Teď nebo nikdy. Opravdu je nejvyšší čas oslovit poslance a poslankyně. Zítra už může být pozdě.

Příštích pár týdnů bude skutečně rozhodujících. Po celém legislativním procesu ve Sněmovně zde dojde na finální hlasování o tom, zda rovné manželství ano nebo ne. Poslanci a poslankyně budou hlasovat o tom, zda-li pošlou zákon o manželství pro všechny páry k projednávání do Senátu. Proto TEĎ (a ne až později) potřebujeme opravdu VÁS všechny, protože bez vaší pomoci se rovné manželství neobejde. Zvažovali jste už někdy, že poslance či poslankyni oslovíte, ale ještě jste se k tomu neodhodlali? Tak teď už opravdu neváhejte. Pokud se rovné manželství nepodaří prosadit, naše situace ve společnosti se může zhoršit. O čem bude Sněmovna hlasovat, najdete v našem přehledu.

JAK OSLOVIT POSLANCE A POSLANKYNĚ?

Pokud chcete, aby manželství pro všechny páry poslanci a poslankyně schválili, musíte jim to dát vědět. Zákonodárci a zákonodárkyně potřebují slyšet vaše osobní příběhy a důvody, proč si přejete vy a vaši nejbližší, aby už konečně bylo uzákoněno manželství pro všechny páry i v Česku. Už jste poslance nebo poslankyni oslovili nebo se s nimi setkali? Nevadí, určitě to zopakujte. Teď už ostatně víte, co a jak. A vy ostatní se do toho prosím pusťte, času není nazbyt.

1.

Pošlete jim osobní dopis a přiložte fotografii vás a nebo vaší rodiny.

2.

Pošlete jim e-mail s vaším příběhem a přiložte fotografii nebo třeba video se vzkazem.

3.

Oslovte ty ve vašem regionu a navštivte jejich regionální kancelář.

4.

Zveřejněte vaše přání mít rovné manželství s fotkou nebo videem na sociálních sítích a vždy označte @JsmeFer, pana premiéra Petra Fialu a pana Andreje Babiše, lídra opozice i největší strany ve Sněmovně.

Kontakty na poslance a poslankyně najdete přehledně v našem seznamu. V tom je zároveň uvedeno, jak hlasovali o rovném manželství v 1. čtení. Tím sice nemuseli vyjádřit svůj postoj k manželství pro všechny páry, neboť jej mohli „pustit dál“ pouze proto, aby se o tomto tématu dále vedla diskuze, a v závěrečném 3. čtení se rozhodnou jinak. Může to ale být důležitá indikace jejich postoje a ochoty rovné sňatky podpořit.

Seznam poslanců a poslankyň

Kraj:
Strana:
Jméno a příjmení Strana Kraj Hlasování o manželství v 1. čtení Hlasování o ústavním zákazu v 1. čtení

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.