7. 8.

Ještě není konec aneb zahraniční zkušenosti v prosazování manželství pro všechny páry

Americké centrum

7. 8. 2024
od 16:00 do 18:15
Americké centrum
Tržiště 13
Praha 1
Přidat do kalendáře 8/7/2024 16:00 8/7/2024 18:15 Prague Ještě není konec aneb zahraniční zkušenosti v prosazování manželství pro všechny páry Tržiště 13, Praha 1 118 01, Czech Republic

Od 1. ledna 2025 vstoupí v účinnost novela zavádějící institut partnerství. Jde o institut pouze pro stejnopohlavní páry s většinou práv manželů. Společné adopce však nadále nebudou možné. Rovnoprávnost, stejné sociální a právní jistoty zajistí všem párům a rodinám s dětmi pouze institut manželství. Přijďte se dozvědět více o tom, jak dosáhli manželství pro všechny páry v jiných zemích, kde se již LGBT lidé mohou brát. Dozvíte se více o tom, jakým překážkám čelili a jak se jim je podařilo překonat. Naše úsilí totiž nekončí. Iniciativa Jsme fér bude i nadále usilovat o to, abychom skutečné rovnoprávnosti jednou dosáhli.

Účast prosím potvrďte do 4. srpna 2024 vyplněním formuláře níže. 

Diskuze bude v anglickém jazyce, se simultánním překladem do českého jazyka. Po skončení akce bude pro návštěvnictvo připraveno drobné občerstvení.

 

On January 1, 2025, the amendment introducing partnership rights for same-sex couples will take effect, providing many of the rights enjoyed by heterosexual spouses. However, joint adoptions will remain unavailable. Marriage remains the sole institution guaranteeing equality and full social and legal recognition for all couples and families with children. Join us in a panel discussion on how full marriage equality was achieved in other countries, including the obstacles faced and overcome. Our efforts for achieving marriage equality have not ended, as the initiative “It’s Only Fair/Jsme fer” remains committed to achieving true equality. 

Please confirm your participation by August 4, 2024 by filling out the form below.

The panel discussion will be in English with simultaneous Czech translation. After the event, light refreshments will be served.

Dejte nám vědět, že plánujete přijít.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.