Jsme fér otevřelo v Česku diskuzi, o manželství pro všechny mluví i politici

Ve veřejném prostoru, v médiích, v rodinách, mezi přáteli, ve firmách a konečně také na půdě Poslanecké sněmovny. Všude tam se mluví o manželství pro všechny. Podpora veřejnosti roste, ve Sněmovně se projednávání maličko zaseklo. Ale téma je pořád žhavé.

Během minulého týdne jsme se s vámi na Facebooku dělili o hlášky politiků a političek, které zazněly právě na půdě Sněmovny či v médiích. A chystáme další!

Podívejte se na některé z již zveřejněných:

maxova.jpg

chvojka.jpg

koranova.jpg

dolejs_o.jpg

rakusan.jpg


Férová kampaň je postavená na dialogu se všemi – i s těmi, kteří s námi prozatím nesouhlasí. Nemáme problém vyslechnout si argumenty proti ani dodat argumenty pro. Věříme, že právě věcná diskuse je cestou k pochopení toho, s čím se desítky tisíc lidí v Česku potýkají, protože nemají stejná práva jako heterosexuální páry. Někdy se bohužel odpůrci a odpůrkyně obejdou i bez konkrétních argumentů.

Kteří politici mluvili o #manželstvíprovšechny negativně, ale nepříliš věcně?

klaus.jpg

benda_o.jpg

cunek.jpg

brazdil.jpg

jurecka.jpg


Souhlasíte s tím, co říkají politici a političky? Nebo máte jiný názor? Napište jim o tom.
Právě teď jsou hlasy lidí, které reprezentují, naprosto klíčové.

PODPOŘTE NÁS

Bez vás se neobejdeme

 

Partnerství nestačí: jsou dvě kategorie protiústavní?

Český Parlament letos schválil "partnerství" pro stejnopohlavní páry, namísto rovnoprávného manželství. Je rozdělování lidí do dvou kategorií jen podle toho, koho milují, protiústavní? Ústavní soud Rakouska, Ústavní soud Slovinska a Nejvyšší soud USA na tuto otázku odpověděly, že ano. Můžeme se jejich úvahami inspirovat i my? Pro časopis Soukromé právo vydavatelství Wolters Kluwer (číslo 9/2024) připravila naše právnička Adéla Horáková druhou část své právní analýzy. První část analýzy se ohlédla za legislativními pokusy od roku 1989. Druhá část analýzy se dívá do budoucna a na možnost ochrany našich ústavně zaručených práv a svobod.

Předvolební průzkum: 43 kandidátů a kandidátek do Senátu podporuje rovné manželství.

V průzkumu iniciativy Jsme fér mezi kandidáty a kandidátkami ve volbách do třetiny Senátu Parlamentu ČR odpovědělo zatím celkem 73 z téměř 150 oslovených. U dalších 40 kandidujících byly postoje zjištěny z veřejných zdrojů nebo z předchozí komunikace. Z celkového počtu 103 známých postojů by 43 kandidujících podpořilo rovnoprávné manželství pro stejnopohlavní páry, včetně práva společně osvojit děti. Naopak 45 kandidátů odpovědělo negativně a 16 nemá jednoznačný názor.

Partnerství nestačí: Proč stejnopohlavní páry stále čelí nerovnosti?

Český Parlament letos schválil "partnerství" pro stejnopohlavní páry, namísto rovnoprávného manželství. Jak se to stalo a proč se Česká republika stále vyhýbá plné rovnoprávnosti pro všechny páry? Pro časopis Soukromé právo vydavatelství Wolters Kluwer (letní dvojčíslo 7-8/2024) připravila naše právnička Adéla Horáková právní analýzu. První část je ohlédnutí za celou cestou od roku 1989 do současnosti.

Senátoři a senátorky navrhují změny v zákoně o partnerství: Omezí práva stejnopohlavním i heterosexuálním párům.

V prvním červencovém týdnu se senátní opozice opět pokusila zvrátit konsenzus ohledně zákona o partnerství, který nedávno schválila Poslanecká sněmovna a prošel Senátem. Na jednání Podvýboru pro rodinu Výboru pro sociální politiku předložila jeho předsedkyně, senátorka Jitka Chalánková, společně se senátory Jiřím Oberfalzerem (ODS a TOP 09), Patrikem Kunčarem (KDU-ČSL a nezávislí) a senátorkou Danielou Kovářovou (nezávislá) senátní návrh zákona, který by měl změnit právě schválený zákon o partnerství.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.