Jsme fér na Prague Pride 2019

Češi a Češky jsou fér

Tím jsme si jistí. Co ale není fér? Že si u nás zatím každý nemůže vzít člověka, kterého miluje. Pro gay a lesbické páry by možnost uzavřít manželství byla důkazem toho, že je společnost i stát vnímají jako rovnocenné. Jejich dětem by zaručila životní jistoty. Proto vznikla iniciativa Jsme fér.

Registrované partnerství není manželství

Manželství pro všechny už uzákonilo 29 zemí světa. Ve všech se jednalo o zásadní krok v oblasti LGBT práv. Nikomu neublížilo, mnoha lidem pomohlo. U nás máme zatím jen registrované partnerství. A to není totéž: rozdílů je více než 100.

Lepší život pro děti i rodiče

Fakta mluví jasně. Děti, které vyrůstají v rodinách registrovaných partnerů a partnerek, mají dnes omezená práva. K rodiči, který není biologický, nemají před zákonem žádný vztah. Žijí v trvalé právní nejistotě. Odborníci a odbornice přitom uznávají, že duhové rodiny dětem umí zajistit stejně zdravý vývoj a spokojený život jako ostatní.

Týká se to nás všech

Nejen gay a lesbických párů, ale i jejich rodin, blízkých, přátel, kolegů, kolegyň… A třeba i úředníků, úřednic a církevních představitelů, kteří je oddávají. Lidé z různých koutů Česka i světa se s námi pravidelně dělí o své příběhy. Jsou dojemné, radostné i tragikomické...

Bez vaší podpory se neobejdeme
Podpořte šíření férové změny a myšlenky

Mějte zprávy o manželství pro všechny ihned po ruce  

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.