MANŽELSTVÍ PRO VŠECHNY PÁRY POSTOUPILO DO DRUHÉHO ČTENÍ

Máme obrovskou radost. To, na co jsme společně s vámi čekali více než rok, se stalo realitou. Návrh novely zákona o manželství pro všechny páry byl konečně projednán v prvním čtení v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Co to znamená? Poslanci a poslankyně návrh pustili do dalšího, druhého čtení. V legislativním procesu nás čeká ještě dlouhá cesta, která kromě druhého a třetího čtení vede také přes Senát a následně podpis prezidenta republiky.

CO MŮŽETE UDĚLAT VY?

Hlasovali váš poslanec či poslankyně pro? Poděkujte jim. Je důležité podpořit politiky a političky, kteří za naše páry a rodiny s dětmi bojují a podporují nás. Hlasovali jinak, než byste si přáli? Napište jim, dopis nebo pošlete zprávu s osobní fotkou do médií. Můžete také sdílet odkaz na naší stránku s výsledkem hlasování na sociálních sítích. Hlavní je dát najevo svůj názor, jak je pro vás manželství pro všechny páry důležité.

  • Poslanci a poslankyně, kteří hlasovali proti schválení novely zákona, zabránili rovnoprávnosti statisíců lidí a posílili hlasy těch, kteří společnost zastrašují šířením ničím nepodložených strachů, lží nenávisti a pseudovědy.
  • Kvůli nim naše země skutečně otáčí svou orientaci k autoritářským zemím Východu. Výsledkem je polarizace společnosti, proti které odpůrci a odpůrkyně manželství pro všechny páry tak aktivně „bojují“.
  • Při projednávání ve Sněmovně zazněla o gayích a lesbách nekonečná škála nepravd i útoků. Například, že výchova dítěte dvěma milujícími matkami nebo dvěma otci je nějakým způsobem škodlivá, nebo že naše rodiny jsou údajně pro někoho nebezpečné.
  • Poslanci a poslankyně schválili postup ústavního zákazu rovných sňatků do druhého čtení. Ústavní úprava je nebezpečným krokem zpět a ještě více by prohloubila rozdělování naší společnosti. Poslední zemí, která takovou úpravu přijala, bylo v roce 2020 Rusko.

A CO DÁL?

Podpořte prosím naši sbírku na pokračování legislativní cesty

Naše společná práce hlasováním v prvním čtení rozhodně nekončí. Příští měsíce budou náročné a bude důležité získat ještě větší podporu pro další krok legislativní cesty. Chystáme proto spoustu aktivit, které vám budeme postupně představovat. Abychom zesílili náš hlas, podpořte nás prosím finančním příspěvkem podle vašeho uvážení. Váš dar pomůže s přípravou cílených kampaní na naše zákonodárce a zákonodárkyně jak ve Sněmovně, tak v Senátu. Moc vám všem děkujeme.

O ČEM SE HLASOVALO?

O Občanském zákoníku

Manželství pro všechny páry

Návrh novely občanského zákoníku a některých dalších souvisejících zákonů by umožnil manželství pro gay a lesbické páry.

O Ústavním zákazu

Manželství jako svazek pouze muže a ženy

Změna Listiny základních práv a svobod, která by do ní doplnila, že manželství je pouze svazek muže a ženy. Byť to předkladatelé (především z KDU-ČSL) stále popírají, tento návrh je namířený přímo proti manželství pro všechny. Tento návrh byl v prvním čtení také schválen, a postupuje tudíž dále do legislativního procesu.

JAK POSLANCI A POSLANKYNĚ HLASOVALI

Zajímá vás, jak se váš poslanec či poslankyně staví k manželství pro všechny? Poznáte to podle rámečku kolem jejich fotky.

PODPORUJÍ
NEPODPORUJÍ
ZDRŽELI SE
NEPŘÍTOMNI

V políčku pod fotkou ještě u každé/ho najdete, jak se staví k návrhu ústavní novely.

Můžete také filtrovat podle svého kraje, podle politické strany i podle toho, jak se jednotliví poslanci a poslankyně staví k návrhu manželství pro všechny a ústavní novele.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.