Sbíráme 50 000 podpisů do 1. máje

Láska je láska, ale manželství není registrované partnerství. Bohužel mezi nimi panuje spousta rozdílů – u názvu to jen začíná. Rozhodli jsme se to změnit. První krok: do 1. května 2018 nasbírat 50 000 podpisů. Pomoci můžete i vy.

petice.jpg

Mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím existuje řada rozdílů. To podle nás není fér. Příští svátek lásky proto chceme oslavit s plnou parádou, a hlavně s padesáti tisíci podpisy pod peticí za přijetí zákona o manželství pro všechny.

Co s nimi? Předložíme je poslancům a poslankyním v nové Sněmovně. Věříme, že na ně tak velké číslo udělá dojem. Už teď víme, že 67 % české populace by nemělo problém otevřít manželství i gay a lesbickým párům. Archy s nasbíranými podpisy budou pro Sněmovnu další jasnou zprávou, že Česko je na manželství pro všechny připravené.

Každý podpis se počítá

I ten váš. Připojit ho můžete na jednom z férových míst nebo přímo na stánku Jsme fér (v nejbližší době na vánočních trzích v Hradci Králové a na setkání v Plzni). Doma si taky můžete jednoduše stáhnout a vytisknout petiční arch, který podepíšete.

Když už budete v tom, co takhle začít sbírat i mezi kamarády, známými a příbuznými? Na vánočním večírku, o svátcích, až budete na návštěvě u rodiny, ve škole, v hospodě nebo třeba v kadeřnickém salonu... Prostě kdekoli.

Petiční archy určitě vezměte i do práce, jako to udělala Vendula, lékařka z Nemocnice Hranice. „Kolegům jsem řekla, že se chci vdávat, ale svatbu mít nemůžu. Podpořili mě podpisem a petici šíří dál. Sami za mnou přišli i se sestřičkami s nápady, kde bych mohla nasbírat další archy,” vypráví o nadšených reakcích.

Petr z Peček se zase rozhodl archy donést do místního obchůdku. „Paní majitelka moji orientaci zná a je ke mně vždy velmi vřelá, přesto jsem měl trochu ostych. Nebylo proč. Vyšla mi vstříc, petici u sebe vystavila a dokonce si pár archů vzala i domů,” popisuje.

Co s nasbíranými podpisy?

Vyplněné je můžete zase zanést na jedno z férových míst, je jich čím dál víc. Nebo je zašlete na adresu: Koalice za manželství, Štěpánská 45, 110 00 Praha 1.

Je úplně jedno, jestli pošlete jeden arch se třemi podpisy, nebo plnou krabici. V každém případě si buďte jistí, že jste nemalým dílem přispěli k tomu, aby se životy LGBT lidí a jejich rodin brzy zásadně změnily k lepšímu. Společně se nám to podaří!

 

Foto: Šimona Němečková

PODPOŘTE NÁS

Bez vás se neobejdeme

 

Rovné manželství, ústavní zákaz, Navrátilův návrh, “narovnání práv”...taky se v tom ztrácíte? Přehledně vám to vyjasníme

Několik zákonných úprav týkajících se manželství pro všechny páry čeká v Poslanecké sněmovně na hlasování. A některé nápady jen tak visí ve vzduchu. Taky se přestáváte v situaci orientovat? Nenechte se ošálit sliby kompromisů a narovnání práv. A zpozorněte - riziko ústavního zákazu se výrazně zvýšilo. Pojďme si zrekapitulovat, jaké čtyři varianty jsou ve hře.

5 důvodů, proč je ústavní zákaz rovných sňatků nebezpečím pro celou společnost

Letošní 29. červen byl pro nás velkým dnem. Poslanecká sněmovna konečně hlasovala o zákonu o manželství pro všechny páry a poslala ho do druhého čtení. Zároveň přišla noční můra – poslanci a poslankyně totiž stejně podpořili i ústavní zákaz rovných sňatků. (Někteří ve Sněmovně dokonce hlasovali pro oba zákony, byť jdou zcela proti sobě.) Proč je ústavní zákaz nebezpečím pro celou společnost?

66 firem vyzvalo premiéra Fialu k přijetí rovných sňatků

Téměř 70 firem působících v Česku vyzývá v otevřeném dopise premiéra Petra Fialu k přijetí rovného manželství. Kromě morálních a lidskoprávních důvodů uvádí i negativní dopady nerovného přístupu na ekonomickou kondici země. Přijetí manželství pro všechny páry a odstranění diskriminace LGBT+ lidí má totiž podle ekonomické analýzy výzkumné organizace Open For Business potenciál ušetřit až 38 miliard korun ročně. Výzvu inicioval generální ředitel Vodafonu Petr Dvořák a společně s dalšími signatáři a signatářkami nabízí premiérovi osobní schůzku.

Příští dva měsíce rozhodnou o rovných sňatcích. Jak se zapojit?

Během příštích dvou měsíců se skutečně rozhodne, zda poslanci a poslankyně pošlou zákon o rovných sňatcích do závěrečného čtení ve Sněmovně. Během této doby se budou rozhodovat, jak k hlasování přistoupí: budou zvažovat změny v zákoně nebo jestli odsouhlasí zákon bez jakýchkoliv zásahů nebo změn. Naším společným cílem a přáním je samozřejmě plnohodnotné rovné manželství se všemi právy, povinnostmi a stejným názvem. Jakékoliv jiné řešení si nikdo nepřeje. Aby vše dobře dopadlo, budeme potřebovat vaší pomoc.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.