Senátní volby 2018

Volby proběhly 5. a 6. a druhé kolo 12. a 13. října 2018

Před volbami jsme se všech kandidátů zeptali, co si myslí o manželství pro všechny.

Pokud chceme, aby manželství pro všechny prošlo, pak je potřeba, aby i v Senátu seděli lidé, kteří pro něj zvednou ruku, jinak spadne pod stůl. Zeptali jsme se za vás kandidátů a kandidátek, jestli budou hlasovat pro. Podívejte se, co nám odpověděli.

Nekomentujeme všechny názory nebo volební programy kandidátek a kandidátů a jejich stran a hnutí. Kandidáty a kandidátky lze posuzovat z různých hledisek, a celkový postoj ke kandidátovi/kadidátce je plně na vás. My jsme se jich zeptali na jednu jedinou, zato ale moc důležitou věc – zda by zvedli ruku pro manželství pro všechny. Podrobnou metodiku hodnocení najdete zde.

Zvolte si volební obvod

Praha Brno Ostrava Sokolov Chomutov Rokycany Domažlice České Budějovice Praha 12 Praha 4 Praha 8 Praha 2 Litoměřice Teplice Jablonec nad Nisou Mladá Boleslav Benešov Chrudim Náchod Svitavy Třebíč Břeclav Brno-město Prostějov Šumperk Opava Ostrava-město Karviná Karviná Vsetín Zlín
Název obvodu:

Naše otázka na kandidáty a kandidátky:

Pokud se stanete senátorem/senátorkou, budete pro to, aby i gayové a lesby mohli vstupovat do manželství a tím měli všechna práva a všechny povinnosti manželů, včetně práva společně osvojit děti, nebo osvojit dítě druhého manžela?

Otázka volební kalkulačky:

„Gayové a lesby by měli mít možnost uzavřít manželství se všemi právy a povinnostmi, včetně možnosti adopce.“

V senátních volbách zvítězil tento kandidát / kandidátka

Jméno a příjmení Strana Odpověď Komentář

Potěšil/a nebo zklamal/a vás nějaký kandidát nebo nějaká kandidátka? Dejte jim to vědět. Zpětná vazba je důležitá, politici a političky tu jsou od toho, aby nám naslouchali. A abychom dosáhli manželství pro všechny, musíme přesvědčit ty, kteří o něm budou rozhodovat. Toho můžeme docílit pouze prostřednictvím osobního kontaktu a sdílení vlastních příběhů.

CO TEDY MÁTE DĚLAT?

1.
Vyberte si kandidátky a kandidáty, o kterých uvažujete, že je budete volit. Kontakty na ně jsou k dispozici buď na stránkách jednotlivých politických stran nebo veřejně přístupné na webu. U některých ovšem bohužel dohledat e-mail nelze.

2.
Napište jim svůj osobní příběh, řekněte jim, proč je pro Vás manželství důležité, vysvětlujte, přesvědčujte.

3.
Na e-mail [email protected] nám pak prosím dejte vědět, koho jste oslovili a jaká byla jejich odpověď.

Chcete dostávat informace o kampani Jsme fér?

Zajímá vás, jak se bude situace s návrhem zákona vyvíjet? Nechte nám na sebe kontakt a my vás budeme informovat.

-->

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.