Nebojte se lásky, vzkazují zamilované cestovatelky Baru a Kathi

Evropou drandí v karavanu, o zážitky se dělí na Instagramu a jsou inspirací pro lidi z celého světa. „Spousta zpráv nám chodí od LGBT lidí z Česka,“ říká dvojice, která s pořádnou veselkou čeká na dobu, kdy se u nás budou moci brát úplně všichni.

Češka Baru a Němka Kathi se seznámily v severním Španělsku, v Galícii. Jako cestovatelky solitérky se tam obě účastnily workaway projektu – dobrovolničily na místě výměnou za jídlo a ubytování. „Společně jsme sekaly dřevo, vařily, pracovaly na zahradě,“ vypočítává Kathi. „Večer se popíjelo víno a hrály karty. Prostě skvělé prostředí na to, aby se člověk zamiloval.“

Dvě ženy v karavanu a pes

Od zamilování byl jen krůček ke společnému cestování, na kterém je doprovází fenka německého pinče – Kiri. Jen za jeden rok spolu v karavanu projely dvanáct zemí. Naposledy z Česka vyrazily směrem na východ: procestovaly Maďarsko, Slovinsko, Rakousko, Bosnu a Hercegovinu, Černou Horu, Řecko, Bulharsko a Albánii.

„Právě do Albánie jsme se zamilovaly, zatím je to naše nejoblíbenější země. Samozřejmě kromě Španělska,“ říká Kathi. Na zimu se vrátily právě do země, kde jejich love story začala. A už od loňského jara svoje zážitky a fotky sdílejí na Instagramu. Původně jejich účet vznikl hlavně pro přátelé, dnes ho sleduje přes 11 tisíc lidí. „Máme samé super ohlasy. Sto procent komentářů je pozitivních,“ radují se.

Naděje nejen pro Čechy a Češky

Spousta zpráv jim prý chodí od LGBT lidí z Česka. „Dáváme jim velkou naději a jsme pro ně příkladem, že člověk může potkat holku nebo kluka svých snů a žít s nimi takový život, jaký si vždycky přál,“ vysvětluje Baru. Navíc je inspirují, aby naplno prožívali svou identitu.

„Někdy není lehké být tím, kým jste,“ myslí si Kathi. „Zejména když vás vaše okolí – a vaše vláda – plně nepodporují.“ Obě doufají, že u nás tomu brzy bude jinak. Svatbu na úřadě si už sice odbyly v Německu, ale letní veselku se vším všudy si nechávají právě na dobu, až bude manželství pro všechny uzákoněné i v Česku.

Pro české politiky, političky, a vlastně i celou společnost má Baru jasný vzkaz: „Nebojte se lásky. Pořád se jedná o ten stejný cit. A pokud existují dva lidé, kteří jsou rozhodnutí spolu strávit zbytek života, měli by mít možnost to stvrdit.“

Co byste českým politikům a političkám chtěli vzkázat vy? Napište jim o tom, proč je právě pro vás manželství pro všechny důležité a proč mu mají ve Sněmovně konečně dopřát prostor.

 

baru_kathi02.jpg

baru_kathi01.jpg

baru_kathi03.jpg

Foto: Instagram @avanture_wives

PODPOŘTE NÁS

Bez vás se neobejdeme

 

Návrh senátora Hraby a senátorky Chalánkové zhorší situaci a omezí práva stejnopohlavním párům, ale i všem lidem v Česku

Senátor Zdeněk Hraba a senátorka Jitka Chalánková předložili při projednávání novely o partnerství na Ústavně-právním výboru Senátu pozměňovací návrhy, které by výrazně zhoršily Sněmovnou schválený návrh partnerství a situaci stejnopohlavních párů a rodin s dětmi. Mimo to by schválení takových zákonných úprav omezilo také práva heterosexuálním lidem. Shrnutí těchto návrhů přinášíme v právní analýze.

Napsali jsme do Senátu: Děti v rodinách s dvěma mámami nebo táty potřebují společná práva rodičů

Práva gay a lesbických párů a rodin s dětmi se tento týden opět vrací do Parlamentu ČR. Tak jako v Poslanecká sněmovně, i v Senátu se musí k návrhu zákona – tentokrát tedy ne k manželství pro všechny páry, ale k novele o partnerství – nejprve vyjádřit několik senátních výborů. I proto jsme napsali všem senátorům a senátorkám zprávu, především z důvodu ochrany dětí v rodinách s dvěma mámami nebo dvěma táty, ale i proto, že desetitisíce gay a lesbických párů schváleným mezikrokem získají některá nová důležitá práva, je potřeba zvážit další postup v legislativním procesu.

Analýza: Co čeká novelu o partnerství v Senátu?

Novelu o partnerství čeká 17. dubna projednávání v Senátu. Bohužel Sněmovna navzdory přání většiny společnosti přijala pouze další legislativní mezikrok. Ten nepřináší rovnoprávnost, ale poskytne větší právní a sociální jistoty tisícům stejnopohlavních párů a rodin s dětmi. Přijetí partnerství, jak je v tuto chvíli schváleno Sněmovnou, ale neznamená konec našeho úsilí na cestě za manželstvím pro všechny páry. Přinášíme analýzu, co současná situace pro stejnopohlavní páry a jejich rodiny s dětmi v naší zemi znamená a jaký další vývoj může přijít.

Otázky a odpovědi k novele o partnerství

Hlasování Sněmovny ve 3. čtení o manželství pro všechny páry přineslo řadu zklamání a smutku, ale také některé dobré zprávy, které se týkají hlavně rodin dvou matek nebo dvou otců s dětmi. Přinášíme odpovědi na vaše nejčastější otázky. Tento návrh zákona zatím schválila Sněmovna. V Senátu se může ještě změnit. Finálním krokem v legislativním procesu je podpis prezidenta republiky.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.