Senátní volby 2022

První kolo proběhlo 23. a 24. září a druhé kolo proběhlo 30. září a 1. října 2022

Před volbami jsme se všech kandidátů a kandidátek zeptali, co si myslí o manželství pro všechny.

Pokud chceme, aby manželství pro všechny páry prošlo, pak je potřeba, aby i v Senátu seděli lidé, kteří pro něj zvednou ruku. Jinak opět spadne pod stůl. Zeptali jsme se proto za vás kandidátů a kandidátek v letošních senátních volbách, jestli budou hlasovat pro. Odpovědi jsme čerpali primárně z přímé komunikace s nimi, ale také z jiných veřejných zdrojů (především předvolební průzkum TV Nova). V případě, že v průzkumech kandidátky a kandidáti odpověděli odlišně, zveřejňujeme obě odpovědi s tím, že jako primární odpověď uvádíme odpověď pro Jsme fér. Podívejte se, jak kandidáti a kandidátky odpověděli.

Nekomentujeme všechny názory nebo volební programy kandidátek a kandidátů a jejich stran a hnutí. Kandidáty a kandidátky lze posuzovat z různých hledisek, a konečný výběr ve volbách je samozřejmě plně na vás (můžete se podívat třeba na www.NazoryPolitiku.cz). My jsme se jich zeptali na jednu jedinou, zato ale velmi důležitou věc – zda by zvedli ruku pro manželství pro všechny páry. Podrobnou metodiku hodnocení najdete zde.

Vyberte si volební obvod

Praha Brno Ostrava 1. Karlovy Vary 4. Most 7. Plzeň-město 10. Český Krumlov 13. Tábor 16. Beroun 19. Praha 11 22. Praha 10 25. Praha 6 28. Mělník 31. Ústí nad Labem 34. Liberec 37. Jičín 40. Kutná Hora 43. Pardubice 46. Ústí nad Orlicí 49. Blansko 52. Jihlava 55. Brno-město 58. Brno-město 61. Olomouc 64. Bruntál 67. Nový Jičín 70. Ostrava-město 73. Frýdek-Místek 76. Kroměříž 79. Hodonín
Název obvodu:

Naše otázka na kandidáty a kandidátky:

Pokud se stanete senátorem/senátorkou, budete pro to, aby i gayové a lesby mohli vstupovat do manželství se všemi právy a povinnostmi manželů, včetně práva společně osvojit děti, či osvojit dítě druhého manžela?

Ve volbách zvítězil/a tento/tato kandidát/ka

Jak kandidáti a kandidátky odpovídali?

Odpověď:
Jméno a příjmení Strana Odpověď Komentář

Potěšil/a nebo zklamal/a vás váš kandidát nebo vaše kandidátka? Dejte jim to prosím vědět! Neodpověděl/a váš kandidát nebo vaše kandidátka vůbec? Zeptejte se ho/jí sami. Ať už na předvolebním setkání nebo e-mailovým dotazem, tam všude můžete svého kandidáta či svou kandidátku oslovit. Zpětná vazba je důležitá, politici a političky tu jsou od toho, aby nám naslouchali. Pokud se vám podaří zjistit nové odpovědi, dejte nám o tom určitě vědět. A abychom dosáhli manželství pro všechny páry, musíme přesvědčit ty, kteří o něm budou rozhodovat. Toho můžeme docílit pouze prostřednictvím osobního kontaktu a sdílení vlastních příběhů.

CO TEDY MÁTE DĚLAT?

1.

Vyberte si kandidátky a kandidáty, o kterých uvažujete, že je budete volit. Kontakty na ně jsou k dispozici buď na stránkách jednotlivých politických stran nebo veřejně přístupné na webu. U některých ovšem bohužel dohledat e-mail nelze.

2.

Napište jim svůj osobní příběh, řekněte jim, proč je pro Vás manželství důležité, vysvětlujte, přesvědčujte.

3.

Na e-mail [email protected] nám pak prosím dejte vědět, koho jste oslovili a jaká byla jejich odpověď.

Chcete mít aktuální informace?

Odpovědi kandidátů a kandidátek stále doplňujeme, jak nám přicházejí. Pokud chcete v den před volbami dostat aktualizovaný seznam odpovědí, nechte nám na sebe kontakt.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.