Srdce

Sněmovna odmítla rovné manželství

Jak dopadlo hlasování ve 3. čtení?

Sedm let slýcháváme z úst poslanců a poslankyní „narovnejme jim práva, jen ať se to nejmenuje manželství.“ Bohužel, ani to nepomohlo.

Poslanecká sněmovna ve středu 28. února ve 3. čtení odmítla novelu zákona o manželství pro všechny páry. Schválila totiž pozměňovací návrh, který stejnopohlavním párům nepovoluje vstupovat do manželství, ale pouze uzavírat “partnerství” s většinou práv manželů. Partneři a partnerky si budou moci podle Sněmovnou schválené novely přiosvojit dítě druhého partnera, společné adopce jim však nadále budou zakázány. Protože se hlasovalo nejdříve o pozměňovacích návrzích, tak nakonec na samotné hlasování o rovném manželství ani nedošlo.

Česká společnost tak zatím stále zůstane rozdělena na lidi různých kategorií jen podle toho, kým se narodili a koho milují.

Proč Sněmovna neschválila rovné manželství?

CO MŮŽETE UDĚLAT VY?

Hlasovali váš poslanec či poslankyně alespoň pro návrh polomanželství, který by zajistil shodná práva včetně společných rodičovských práv? Napište jim, že oceňujete, že hlasovali pro nejmaximalističtější navrh. Jste smutní, naštvaní anebo naopak přijatý zákon pomůže vaší rodině? Ozvěte se jim. Je důležité podpořit politiky a političky, kteří za naše páry a rodiny s dětmi bojují a podporují nás. Hlasovali jinak, než byste si přáli? Napište jim dopis nebo pošlete zprávu s osobní fotkou. Kontakty najdete u jednotlivých poslanců a poslankyní v přehledu hlasování. Prosíme vás, komunikujte s nimi slušně a kultivovaně.

Můžete také sdílet odkaz na naši stránku s výsledkem hlasování na sociálních sítích. Hlavní je dát najevo svůj názor, jak jsou pro vás manželství pro všechny páry a rovnoprávnost důležité. Váš hlas bude stále důležitý i v nadcházejícím projednávání zákona v Senátu, které může přijít již v příštích týdnech.

JAK KDO HLASOVAL

Hlasoval/a pro
Hlasoval/a proti
Zdržel/a se
Nehlasoval/a
Omluven/a

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.