Láska je odjakživa jen jedna – není hetero a homo verze. Gay a lesbické páry přirozeně chtějí vstoupit do manželství, protože i oni potřebují jistotu, bezpečí i výhody, které všem manželství přináší. Mají stejné radosti i starosti. Proto není důvod, aby stát rozlišoval mezi homo a hetero svazky. Proč je tedy manželství pro všechny důležité pro celou naší společnost?
Čechů a Češek (5,7 milionu legitimních voličů) souhlasí s tím, aby se gay a lesbické páry mohly brát jako manželé a ne registrovat. U lidí do 29 let je to dokonce 76 %.
gayů a leseb si přeje, aby mohli vstupovat do manželství. Zaslouží si stejnou kvalitu života, jako ostatní.
Současnou situací trpí tisíce dětí, které vychovávají gayové a lesby. Mají teď mnohem horší právní postavení, než děti heterosexuálních párů.
Rozšíření registrovaného partnerství není řešení. Gayové a lesby mají mít stejné důstojné podmínky a možnosti jako heterosexuální páry.
Všech zásadních odborných studií potvrzuje, že děti v duhových rodinách prospívají úplně stejně jako jejich vrstevníci.
Nikomu to neublíží, spoustě lidem to pomůže. Až 1 000 000 Čechů a Češek jsou gayové a lesby. Ti mají své rodiče, kamarády, kolegy. Manželství pro všechny tak zlepší život více jak 3 000 000 obyvatelům naší země.
Letošní 29. červen byl pro nás velkým dnem. Poslanecká sněmovna konečně hlasovala o zákonu o manželství pro všechny páry a poslala ho do druhého čtení. Zároveň přišla noční můra – poslanci a poslankyně totiž stejně podpořili i ústavní zákaz rovných sňatků. (Někteří ve Sněmovně dokonce hlasovali pro oba zákony, byť jdou zcela proti sobě.) Proč je ústavní zákaz nebezpečím pro celou společnost?
Téměř 70 firem působících v Česku vyzývá v otevřeném dopise premiéra Petra Fialu k přijetí rovného manželství. Kromě morálních a lidskoprávních důvodů uvádí i negativní dopady nerovného přístupu na ekonomickou kondici země. Přijetí manželství pro všechny páry a odstranění diskriminace LGBT+ lidí má totiž podle ekonomické analýzy výzkumné organizace Open For Business potenciál ušetřit až 38 miliard korun ročně. Výzvu inicioval generální ředitel Vodafonu Petr Dvořák a společně s dalšími signatáři a signatářkami nabízí premiérovi osobní schůzku.
Během příštích dvou měsíců se skutečně rozhodne, zda poslanci a poslankyně pošlou zákon o rovných sňatcích do závěrečného čtení ve Sněmovně. Během této doby se budou rozhodovat, jak k hlasování přistoupí: budou zvažovat změny v zákoně nebo jestli odsouhlasí zákon bez jakýchkoliv zásahů nebo změn. Naším společným cílem a přáním je samozřejmě plnohodnotné rovné manželství se všemi právy, povinnostmi a stejným názvem. Jakékoliv jiné řešení si nikdo nepřeje. Aby vše dobře dopadlo, budeme potřebovat vaší pomoc.