Potřebujeme vás. Přijetí rovného manželství je na spadnutí

Jdeme do finále. Během února a března 2024 zákonodárci a zákonodárkyně budou podle informací ze Sněmovny projednávat zákon o rovném manželství ve 2. a 3. čtení ve Sněmovně a následně by se měl zákon přesunout k jedinému čtení v Senátu. Následně čeká zákon již jen pana prezidenta, který se na podpis těší. Přijetí rovných sňatků jsme nikdy nebyli blíž a o schválení zákona rozhodne hlavně to, kolik z vás se zapojí do naší celostátní akce Jdeme do finále. Rovnoprávnost v naší zemi je konečně na spadnutí. 

Během nejbližších týdnů se bude rozhodovat o přijetí manželství pro všechny páry. Co nás čeká? V druhém čtení zákona se Sněmovna sejde a bude projednávat jak k hlasování přistoupí: budou zvažovat změny v zákoně nebo jestli odsouhlasí zákon bez jakýchkoliv zásahů nebo změn. Jaké návrhy a možnosti jsou ve hře? V průběhu druhého čtení se ve Sněmovně nehlasuje, k tomu dojde až při třetím čtení. Naším společným cílem a přáním je samozřejmě plnohodnotné rovné manželství se všemi právy, povinnostmi a stejným názvem. Jakékoliv jiné řešení si nikdo nepřeje. Aby vše dobře dopadlo, budeme potřebovat vaši pomoc a aktivní zapojení.

Příští týdny budou skutečně rozhodující. Teď potřebujeme opravdu všechny, kdo se mohou zapojit, protože bez vaší pomoci se neobejdeme. Pokud se rovné manželství nepodaří prosadit, naše situace ve společnosti se zhorší. Poslechněte si vzkaz od Lenky.

Pomozte nám oslovovat poslance a poslankyně. Se vším vám pomůžeme.

 

 

Váš hlas ovlivní volbu ve Sněmovně a Senátu

V příštích týdnech a měsících proběhne několik akcí, kde se s vámi potkáme online nebo osobně a vysvětlíme situaci kolem hlasování ve Sněmovně, jak se můžete zapojit a přidat k iniciativě Jsme fér mezi naše regionální ambasadorky, ambasadory a tým Férových šípů po celé zemi. Nemusíte se bát, vše vám vysvětlíme a budeme vám po celou dobu k ruce. Přidat se můžete odkudkoliv z celé České republiky. Nové termíny pro online i osobní setkání bude postupně zveřejňovat na našich webových stránkách a sociálních sítích. Vybrat si tedy můžete formu setkání a termín, který vám bude více vyhovovat. Kompletní informace vám zašleme v odpovědním emailu. Jakékoliv podněty, dotazy či nápady, můžete poslat Lence na email: [email protected]

Přihlásím se na webinář “Jdeme do finále”.

Středa | 14. února 2024 | Od 17:00

Pátek | 16. února 2024 | Od 9:00

Pro všechny cizince, kteří mají zájem o přijetí rovného manželství v naší zemi nabízíme také speciální webinář. Ten bude veden výhradně v angličtině.

Čtvrtek | 15. února 2024 | od 17 hodin

Nechcete se zúčastni setkaní a chcete jít rovnou na věc? 

Jak oslovit poslance a poslankyně? Můžete se vybrat z více možností.

  1. Oslovte je ve vašem regionu a navštivte je v jejich regionální kanceláři.
  2. Pošlete jim osobní dopis a přiložte fotografii vás nebo vaší rodiny.
  3. Pošlete jim dopis emailem a přiložte fotografii nebo video se vzkazem.
  4. Napište a reagujte na sociálních sítích a vždy označte @Jsmefer, premiéra Petra Fialu a Andreje Babiše, zástupce opozice a největší strany ve Sněmovně.

Koho oslovit? Podívejte se kdo hlasoval proti nebo se zdržel při hlasování o rovném manželství v prvním čtení. Důležité je také ověřit, kdo hlasoval jak pro rovné manželstvím, tak jeho zákaz Ústavě.

OSLOVÍM POSLANCE A POSLANKYNĚ

Nekonečné protahování a oddalování uzákonění manželství pro všechny páry jen ubližuje a škodí, nejvíce LGBT párům a rodinám s dětmi. Vaše zapojení a oslovování poslanců a poslankyní pomůže získat statisícům lidí skutečnou rovnoprávnost, důstojnost a svobodu.

Máte ve svém okolí někoho, pro koho je téma rovných práv a spravedlnosti, důležité? Sdílejte s nimi prosím naší výzvu "Jdeme do finále". Děkujeme vám.

 

PODPOŘTE NÁS

Bez vás se neobejdeme

 

16 středoškolských parlamentů podpořilo přijetí rovného manželství

16 krajských a městských studentských samospráv z 10 krajů naší země, které zastupují desetitisíce studentů a studentek, se obrací na nejvyšší ústavní činitele, předsedy a předsedkyni parlamentních stran, aby podpořili uzákonění manželství pro všechny páry. "Jako studenti cítíme potřebu vyjádřit své pocity k tématu, které se nás bezprostředně dotýká a bude nás, jakožto i budoucí generace, provázet celým životem. Vážíme si prostoru, který je manželství pro všechny poslední dobou ve veřejné sféře věnován. Schválení rovných sňatků je za nás krok správným směrem," uvádí Jakub Vrzal a Zita Krotká, kteří výzvu zastupují.

O čem bude hlasovat Sněmovna ve 3. čtení aneb jedno manželství, jeden pozměňovák a čtyři úplné ukrajováky

Nacházíme se před finálním hlasováním o manželství pro všechny páry v Poslanecké sněmovně. Tak blízko rovným sňatkům jsme ještě nikdy nebyli. Ve 2. čtení se dostalo do hry několik pozměňovacích návrhů. Každý z nich ukrajuje z manželství něco jiného. Pojďme se podívat, co se v pozměňovacích návrzích skrývá a co se teď bude s manželstvím dít. A také jak se zapojit do oslovování poslanců a poslankyň.

Přes 1600 pedagogických pracovníků podpořilo přijetí rovného manželství

Pedagogičtí pracovníci vyzvali veřejným stanoviskem k přijetí manželství pro stejnopohlavní páry v České republice. Zdůrazňují jeho pozitivní dopad na mladé lidi a školní prostředí a argumentují významem pro rodinné a sociální vztahy, bojem proti šikaně a podporou rozmanitosti. Stanovisko podpořilo již více jak 1600 lidí. 

 

Náhradní mateřství NESOUVISÍ se zákonem o rovném manželství

Jako brzda přijetí manželství pro všechny páry se do politického a veřejného prostoru dostal argument náhradního mateřství. Proto jsme se rozhodli osvětlit tuto problematiku přímo u zdroje rozhodování a napsali všem poslancům a poslankyním ve Sněmovně a všem senátorům a senátorkám Senátu Parlamentu ČR zprávu, kde jsme celé téma vysvětlili a vyvrátili nejdůležitější mýty, manipulace a dezinformace, které se v souvislosti s tímto tématem objevují. 

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.