Potřebujeme vás. Přijetí rovného manželství je na spadnutí

Jdeme do finále. Během února a března 2024 zákonodárci a zákonodárkyně budou podle informací ze Sněmovny projednávat zákon o rovném manželství ve 2. a 3. čtení ve Sněmovně a následně by se měl zákon přesunout k jedinému čtení v Senátu. Následně čeká zákon již jen pana prezidenta, který se na podpis těší. Přijetí rovných sňatků jsme nikdy nebyli blíž a o schválení zákona rozhodne hlavně to, kolik z vás se zapojí do naší celostátní akce Jdeme do finále. Rovnoprávnost v naší zemi je konečně na spadnutí. 

Během nejbližších týdnů se bude rozhodovat o přijetí manželství pro všechny páry. Co nás čeká? V druhém čtení zákona se Sněmovna sejde a bude projednávat jak k hlasování přistoupí: budou zvažovat změny v zákoně nebo jestli odsouhlasí zákon bez jakýchkoliv zásahů nebo změn. Jaké návrhy a možnosti jsou ve hře? V průběhu druhého čtení se ve Sněmovně nehlasuje, k tomu dojde až při třetím čtení. Naším společným cílem a přáním je samozřejmě plnohodnotné rovné manželství se všemi právy, povinnostmi a stejným názvem. Jakékoliv jiné řešení si nikdo nepřeje. Aby vše dobře dopadlo, budeme potřebovat vaši pomoc a aktivní zapojení.

Příští týdny budou skutečně rozhodující. Teď potřebujeme opravdu všechny, kdo se mohou zapojit, protože bez vaší pomoci se neobejdeme. Pokud se rovné manželství nepodaří prosadit, naše situace ve společnosti se zhorší. Poslechněte si vzkaz od Lenky.

Pomozte nám oslovovat poslance a poslankyně. Se vším vám pomůžeme.

 

 

Váš hlas ovlivní volbu ve Sněmovně a Senátu

V příštích týdnech a měsících proběhne několik akcí, kde se s vámi potkáme online nebo osobně a vysvětlíme situaci kolem hlasování ve Sněmovně, jak se můžete zapojit a přidat k iniciativě Jsme fér mezi naše regionální ambasadorky, ambasadory a tým Férových šípů po celé zemi. Nemusíte se bát, vše vám vysvětlíme a budeme vám po celou dobu k ruce. Přidat se můžete odkudkoliv z celé České republiky. Nové termíny pro online i osobní setkání bude postupně zveřejňovat na našich webových stránkách a sociálních sítích. Vybrat si tedy můžete formu setkání a termín, který vám bude více vyhovovat. Kompletní informace vám zašleme v odpovědním emailu. Jakékoliv podněty, dotazy či nápady, můžete poslat Lence na email: [email protected]

Přihlásím se na webinář “Jdeme do finále”.

Středa | 14. února 2024 | Od 17:00

Pátek | 16. února 2024 | Od 9:00

Pro všechny cizince, kteří mají zájem o přijetí rovného manželství v naší zemi nabízíme také speciální webinář. Ten bude veden výhradně v angličtině.

Čtvrtek | 15. února 2024 | od 17 hodin

Nechcete se zúčastni setkaní a chcete jít rovnou na věc? 

Jak oslovit poslance a poslankyně? Můžete se vybrat z více možností.

  1. Oslovte je ve vašem regionu a navštivte je v jejich regionální kanceláři.
  2. Pošlete jim osobní dopis a přiložte fotografii vás nebo vaší rodiny.
  3. Pošlete jim dopis emailem a přiložte fotografii nebo video se vzkazem.
  4. Napište a reagujte na sociálních sítích a vždy označte @Jsmefer, premiéra Petra Fialu a Andreje Babiše, zástupce opozice a největší strany ve Sněmovně.

Koho oslovit? Podívejte se kdo hlasoval proti nebo se zdržel při hlasování o rovném manželství v prvním čtení. Důležité je také ověřit, kdo hlasoval jak pro rovné manželstvím, tak jeho zákaz Ústavě.

OSLOVÍM POSLANCE A POSLANKYNĚ

Nekonečné protahování a oddalování uzákonění manželství pro všechny páry jen ubližuje a škodí, nejvíce LGBT párům a rodinám s dětmi. Vaše zapojení a oslovování poslanců a poslankyní pomůže získat statisícům lidí skutečnou rovnoprávnost, důstojnost a svobodu.

Máte ve svém okolí někoho, pro koho je téma rovných práv a spravedlnosti, důležité? Sdílejte s nimi prosím naší výzvu "Jdeme do finále". Děkujeme vám.

 

PODPOŘTE NÁS

Bez vás se neobejdeme

 

Senátoři a senátorky navrhují změny v zákoně o partnerství: Omezí práva stejnopohlavním i heterosexuálním párům.

V prvním červencovém týdnu se senátní opozice opět pokusila zvrátit konsenzus ohledně zákona o partnerství, který nedávno schválila Poslanecká sněmovna a prošel Senátem. Na jednání Podvýboru pro rodinu Výboru pro sociální politiku předložila jeho předsedkyně, senátorka Jitka Chalánková, společně se senátory Jiřím Oberfalzerem (ODS a TOP 09), Patrikem Kunčarem (KDU-ČSL a nezávislí) a senátorkou Danielou Kovářovou (nezávislá) senátní návrh zákona, který by měl změnit právě schválený zákon o partnerství.

Eurovolby se blíží. Máme 5 důvodů, proč je rovné manželství evropskou hodnotou

V pátek 7. a sobotu 8. červne budeme volit politiky a političky, kteří nás budou v průběhu dalších pěti let reprezentovat v Evropském parlamentu. Nás samozřejmě tradičně zajímá i to, jak se jednotliví kandidáti a kandidátky stavějí k manželství pro všechny páry. Spolu s představiteli a představitelkami EU považujeme rovné manželství za zásadní evropskou i lidskou hodnotu – přečtěte si proč.

Partnerství pro stejnopohlavní páry přijato: otázky a odpovědi

Po dlouhých letech debat vstoupí v účinnost zákon o partnerství pro stejnopohlavní páry a to 1. ledna 2025. Teto zákon LGBT lidem nedává rovnoprávné manželství. Nadále také omezuje některá jejich rodičovská práva. Zákonodárci a zákonodárkyně se rozhodli vydat složitější cestou zachování dvou institutů, což i nadále povede k právním komplikacím, opomíjení a zejména k nerovnoprávnosti a nedůstojnosti pro statisíce lidí. Česká společnost tak stále zůstane rozdělena na lidi různých kategorií jen podle toho, koho milují. V našem článku najdete odpovědi na nejčastější otázky týkající se této nové legislativy, které jsme připravili na základě aktuálních a dostupných informací. Pokud vám tento článek neodpoví na vaše otázky ohledně partnerství, neváhejte se na nás kdykoli obrátit.

Jak je to s manželstvím pro všechny páry ve světě

V 36 zemích světa na všech sedmi kontinentech si v současnosti páry stejného pohlaví užívají svobody vstupovat do manželství. Přes 16 % světové populace, tj. přes 1,4 miliardy lidí, dnes žije ve státech, které uznávají manželství všech párů. Řada dalších poskytuje svým gay a lesbickým obyvatelům nějakou jinou formu právní ochrany než manželství. Politici, političky, byznys i široká veřejnost po celé zeměkouli začínají postupně chápat, že ochrana všech milujících se párů a rodin s dětmi bez rozdílu pomáhá všem rodinám a posiluje jednotlivé komunity i celé státy. Manželství pro všechny páry, spravedlnost, svoboda a respekt k lidským právům se proto bude nadále šířit do dalších částí světa.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.