Většina naší země chce rovné manželství

Je to nad slunce jasnější. Většina obyvatel, voličů a voliček, ale také na 100 firem, několik desítek akademických, uměleckých a lidskoprávních institucí, ale třeba i duchovních a dalších dávají najevo, že nerovné podmínky pro desítky tisíc gay a lesbických párů a rodin s dětmi, jsou pro tuto zemi neudržitelné. Vyčerpávající seznam těch, kdo rovné manželství podpořili, najdete na této stránce. Sněmovno, není na co čekat. Je čas na manželství pro všechny páry v České republice.

KDO PODPOŘIL PŘIJETÍ ROVNÉHO MANŽELSTVÍ?

 

Více jak 100 malých i velkých firem a další stále přibývají.

❤️

Stovky věřících různých církví podpisem výzvy spolku Logos Česká republika. 

❤️

Děti z duhových rodin dopisem všem poslancům a poslankyním.

❤️

30 předních odborníků, odbornic a expertních organizací, kteří se věnují péči o děti nebo rodinu.

❤️

Zatím přes 170 000 lidí podpisem pod peticí za rovné manželství.

❤️

Zatím přes 24 000 lidí podpisem pod peticí Společně proti nenávisti.

❤️

72 % obyvatel České republiky.

❤️

98 % leseb, gayů, bi a trans lidí.

❤️

Prezident republiky Petr Pavel.

❤️

19 akademických senátů českých vysokých škol.

❤️

Akademický senát Karlovy Univerzity.

❤️

Akademie múzických umění

❤️

27 studentských spolků vysokých škol zastupujících více jak 5000 studentů a studentek.

❤️

Více jak 1700 pedagogických pracovníků.

❤️

16 středoškolských parlamentů z 10 krajů zastupující desítky tisíce studentů a studentek.

❤️

Mladí politici a političky napříč politickým spektrem (Mladé Pirátstvo, TOP tým, Mladé ANO, Mladí sociální demokraté, Mladí zelení a Mladí Starostové).

❤️

Národní parlament dětí a mládeže.

❤️

45 divadel

❤️

31 kin.

❤️

83 zástupců a zástupkyní taneční scény.

❤️

53 producentů a producentek Asociace producentů v audiovzi

❤️

220 Férových míst.

❤️

41 Férových organizací.

❤️

Desítky Férových osobností.

❤️

Nejnovější vlnou podpory je projekt Víra v barvách duhy — rozmanitý soubor 45 odborníků, odbornic, duchovních, pedagogů a pedagožek, kteří nabízejí podpůrné argumenty k manželství pro všechny páry.

❤️

Souhlas k žehnání gay a lesbickým párům vyslovili Českobratrská církev evangelická, Liberální židovská komunita v ČR, zástupci a zástupkyně Církve československé husitské a Starokatolická církev. 

❤️

Společná rodičovská práva pro gay a lesbické páry zatím podpořily také OSPDL (Odborná společnost praktických dětských lékařů České republiky), SPRSV (Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu), AKP (Asociace klinických psychologů České republiky) a Asociace Dítě a RodinaVěděli jste, že společná rodičovská práva stejnopohlavních párů nejsou v rozporu s Úmluvou o právech dítěte?

❤️

Poslanci a poslankyně, nastal čas na jednoznačný a jasný krok směrem k rovnoprávnosti všech obyvatel v České republice. Přijetí rovného manželství není jen věcí práva, ale také základních hodnot lidské spravedlnosti pro všechny páry a rodiny s dětmi. Přišel čas vyslyšet hlasy ze všech koutů naší země a především občanů a občanek, kteří trvají na tom, že všichni, bez ohledu na to, koho milují, by měli mít právo na šťastný a bezpečný život v naší zemi.

 

 

PŘIJETÍ ROVNÉHO MANŽELSTVÍ POMŮŽE TŘEBA LÁSKYPLNÉMU PÁRU ELEN A HANĚ NEBO KRÁSNÉ RODINĚ LUCIE A KAROLÍNY

 

 

Neexistuje jediný rozumný důvod, proč byste měli nadále odkládat legalizaci rovného manželství. Listina základních práv a svobod naší Ústavy říká, že lidé mají být svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné. Většina naší země vám vyslala jasný vzkaz — nečekejte a podpořte rovné manželství. s

PODPOŘTE NÁS

Bez vás se neobejdeme

 

Eurovolby se blíží. Máme 5 důvodů, proč je rovné manželství evropskou hodnotou

V pátek 7. a sobotu 8. červne budeme volit politiky a političky, kteří nás budou v průběhu dalších pěti let reprezentovat v Evropském parlamentu. Nás samozřejmě tradičně zajímá i to, jak se jednotliví kandidáti a kandidátky stavějí k manželství pro všechny páry. Spolu s představiteli a představitelkami EU považujeme rovné manželství za zásadní evropskou i lidskou hodnotu – přečtěte si proč.

Partnerství pro stejnopohlavní páry přijato: otázky a odpovědi

Po dlouhých letech debat vstoupí v účinnost zákon o partnerství pro stejnopohlavní páry a to 1. ledna 2025. Teto zákon LGBT lidem nedává rovnoprávné manželství. Nadále také omezuje některá jejich rodičovská práva. Zákonodárci a zákonodárkyně se rozhodli vydat složitější cestou zachování dvou institutů, což i nadále povede k právním komplikacím, opomíjení a zejména k nerovnoprávnosti a nedůstojnosti pro statisíce lidí. Česká společnost tak stále zůstane rozdělena na lidi různých kategorií jen podle toho, koho milují. V našem článku najdete odpovědi na nejčastější otázky týkající se této nové legislativy, které jsme připravili na základě aktuálních a dostupných informací. Pokud vám tento článek neodpoví na vaše otázky ohledně partnerství, neváhejte se na nás kdykoli obrátit.

Jak je to s manželstvím pro všechny páry ve světě

V 36 zemích světa na všech sedmi kontinentech si v současnosti páry stejného pohlaví užívají svobody vstupovat do manželství. Přes 16 % světové populace, tj. přes 1,4 miliardy lidí, dnes žije ve státech, které uznávají manželství všech párů. Řada dalších poskytuje svým gay a lesbickým obyvatelům nějakou jinou formu právní ochrany než manželství. Politici, političky, byznys i široká veřejnost po celé zeměkouli začínají postupně chápat, že ochrana všech milujících se párů a rodin s dětmi bez rozdílu pomáhá všem rodinám a posiluje jednotlivé komunity i celé státy. Manželství pro všechny páry, spravedlnost, svoboda a respekt k lidským právům se proto bude nadále šířit do dalších částí světa.

Návrh senátora Hraby a senátorky Chalánkové zhorší situaci a omezí práva stejnopohlavním párům, ale i všem lidem v Česku

Senátor Zdeněk Hraba a senátorka Jitka Chalánková předložili při projednávání novely o partnerství na Ústavně-právním výboru Senátu pozměňovací návrhy, které by výrazně zhoršily Sněmovnou schválený návrh partnerství a situaci stejnopohlavních párů a rodin s dětmi. Mimo to by schválení takových zákonných úprav omezilo také práva heterosexuálním lidem. Shrnutí těchto návrhů přinášíme v právní analýze.

Aby Vám o manželství nic neuniklo

PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.
PODPOŘTE NAŠI CESTU ZA MANŽELSTVÍM PRO VŠECHNY.